رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تقدير - نمايش هفته - نمایش محتوای صدا

 

 


صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان تقدير است كه واحد نمايش راديو آن را توليد و پخش كرده است . داستان اين نمايش از آنجا شروع مي شود كه مرد و زن در خيابان در حال رانندگي هستند يعني مرد به همسرش آموزش رانندگي مي دهد و در حين انجام دادن اين كار با هم جر و بحث مي كنند ، مرد مي گويد ما دو ساله كه عقد كرديم چرا بابات اجازه نميده بريم سر خونه زندگيمون و بحثهاي ديگر و در همان حال تصادف مي شود و ماشين به پسر جواني مي خورد . وقتي پسر را به بيمارستان مي رسانند پزشكان نمي توانند او را از مرگ نجات دهند و سرانجام پسر فوت مي كند . پدر محبوبه (همان خانمي كه در حال آموزش رانندگي بود) از دامادش محمد مي خواهد كه اين تصادف را به گردن بگيرد و مي گويد چون تو گواهينامه داري جرمت كمتر است وگرنه غيرت نداري . پسر را به خاك مي سپارند و مادر فوت شده مي گويد داغ پسرم را به دلم گذاشتي داغ عروسيت را به دلت مي گذارم و به هيچ وجه رضايت نمي دهم و همانجا سر خاك شروع به داد و فرياد مي كند و محمد از آنجا دور مي شود . بعد محمد به خانه فرد فوت شده مي رود و مي خواهد رضايت بگيرد .شروع مي كند به تعريف كردن سرگذشت خود و اينكه يتيم است و در خانه پيرزني به نام بي بي طلعت زندگي مي كردم كه او هم چهار ساله كه فوت كرده و گفته تا زماني كه مجردم در خانه اش بمانم و بعد از آن خانه اش وقف دارالقرآن كنم ولي من با اينكه دو ساله عقد كردم نتوانستم وصيت بي بي را انجام دهم كه همان موقع مادر پسر داد مي زند كه من به هيچ وجه رضايت نمي دهم ولي پدر با محمد صحبت مي كند و مي گويد رضايت مي دهم به شرط اينكه .... عوامل برنامه : تهيه كننده و كارگردان : محبوبه زارعيان نويسنده  : اعظم منصوريان بازيگران به ترتيب اجراي نقش : مجتبي معتمدي - نسيم نجاريان - سيد حسين پيغمبري - محبوبه زارعيان - فرشته گلستاني پور - مهدي قانع - زهرا دهقاني زاده صدابردار : احمد صديقي برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .
Loading the player...
تقدير - نمايش هفته

صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان تقدير است كه واحد نمايش راديو آن را توليد و پخش كرده است .


داستان اين نمايش از آنجا شروع مي شود كه مرد و زن در خيابان در حال رانندگي هستند يعني مرد به همسرش آموزش رانندگي مي دهد و در حين انجام دادن اين كار با هم جر و بحث مي كنند ، مرد مي گويد ما دو ساله كه عقد كرديم چرا بابات اجازه نميده بريم سر خونه زندگيمون و بحثهاي ديگر و در همان حال تصادف مي شود و ماشين به پسر جواني مي خورد . وقتي پسر را به بيمارستان مي رسانند پزشكان نمي توانند او را از مرگ نجات دهند و سرانجام پسر فوت مي كند .

پدر محبوبه (همان خانمي كه در حال آموزش رانندگي بود) از دامادش محمد مي خواهد كه اين تصادف را به گردن بگيرد و مي گويد چون تو گواهينامه داري جرمت كمتر است وگرنه غيرت نداري .

پسر را به خاك مي سپارند و مادر فوت شده مي گويد داغ پسرم را به دلم گذاشتي داغ عروسيت را به دلت مي گذارم و به هيچ وجه رضايت نمي دهم و همانجا سر خاك شروع به داد و فرياد مي كند و محمد از آنجا دور مي شود . بعد محمد به خانه فرد فوت شده مي رود و مي خواهد رضايت بگيرد .شروع مي كند به تعريف كردن سرگذشت خود و اينكه يتيم است و در خانه پيرزني به نام بي بي طلعت زندگي مي كردم كه او هم چهار ساله كه فوت كرده و گفته تا زماني كه مجردم در خانه اش بمانم و بعد از آن خانه اش وقف دارالقرآن كنم ولي من با اينكه دو ساله عقد كردم نتوانستم وصيت بي بي را انجام دهم كه همان موقع مادر پسر داد مي زند كه من به هيچ وجه رضايت نمي دهم ولي پدر با محمد صحبت مي كند و مي گويد رضايت مي دهم به شرط اينكه ....

عوامل برنامه :

تهيه كننده و كارگردان : محبوبه زارعيان

نويسنده  : اعظم منصوريان

بازيگران به ترتيب اجراي نقش : مجتبي معتمدي - نسيم نجاريان - سيد حسين پيغمبري - محبوبه زارعيان - فرشته گلستاني پور - مهدي قانع - زهرا دهقاني زاده

صدابردار : احمد صديقي

برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .