رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

تمدید یک روزه ثبت نام زائران در سامانه سماح - نمایش محتوای خبر

 

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما :


مدیر حج و زیارت یزد از تمدید نام‌نویسی زائران اربعین حسینی این استان در سامانه سماح به مدت یک روز خبر داد .

به گزارش خبرگزاری صداوسیما :

علی‌اصغر شریفی زارچی افزود: پیش‌تر اعلام‌شده بود که نام‌نویسی در سامانه سماح (samah.haj.ir) روز جمعه چهارم آبان ماه پایان می‌یابد، و با توجه به استقبال متقاضیان این مدت 24 ساعت تمدید شد.

وی با یادآوری استقرار اعضای کنسولگری عراق در یزد گفت: تاکنون 36 هزار و 645 فقره روادید برای زائران برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی (هشتم آبان ماه) در این کشور صادر شده است.

شریفی زارچی بابیان اینکه صدور روادید، انفرادی است اما توصیه می‌شود، زائران کاروانی ثبت‌نام کنند، افزود: تاکنون 36 هزار و 986 نفر در استان از طریق سامانه سماح یا دفاتر خدمات زیارتی برای حضور در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با یادآوری اینکه هزینه ثبت‌نام سفر زائران اربعین به عراق پس از کاهش قیمت دلار، 2 میلیون و 348 هزار و 880 ریال تعیین شد، گفت: افرادی که پیش از کاهش هزینه‌ها، نام‌نویسی کرده بودند در فرایند ثبت‌نام و بررسی‌ها، به‌حساب آنان واریز می‌شود.

شریفی زارچی ادامه داد: هزینه سفر اربعین پیش‌تر سه میلیون و 777 هزار ریال و شامل هزینه‌های صدور ویزا، بیمه، هلال‌احمر و کارگزاری‌ها اعلام‌شده بود.

وی از فعالیت 62 دفتر زیارتی برای ثبت‌نام حضوری علاقه‌مندان خبر داد و افزود: افرادی که گروهی ثبت‌نام می‌کنند، نفر اول سرگروه محسوب می‌شود و پیامک و اطلاعاتی که باید اطلاع‌رسانی شود به وی ارسال می‌شود.

مدیر حج و زیارت یزد گفت: گذرنامه زائران از زمان اعزام باید حداقل 6ماه اعتبار داشته باشد.

وی افزود: در سال 1396، 29 هزار زائر از استان روادید سفر برای حضور در پیاده‌روی اربعین در عراق دریافت کرده بودند.