رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

توانمندیهای استان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

توانمندیهای استان

Loading the player...

سيماي شبكه تابان در كليپ توانمنديهاي استان به تهبه کنندگي و كارگرداني عبدالحميد بقائيان سعي نموده است همه توانمنديهاي استان در ابعاد فرهنگي ، اجتماعي ، اقتصادي ، مذهبي و ... را با ظرافت به تصوير بكشد.

استان يزد از جهات مختلف در سطح ملي و حتي جهاني صاحب رتبه و امتياز است ، كه البته ريشه اين امتيازات در سخت كوشي و تلاش و فرهنگ قناعت و صرفه جويي مردم اين مرز و بوم است و علاوه بر روحيه مذهبي مردم ، مبارزه با خشونتهاي طبيعي كوير، مردم را برآن داشته است تا از وجود خود مايه بيشتري براي پيشرفت و اعتلاء بگذارند. از حيث جهاني دومين شهر تاريخي دنيا بعد از ونيز ايتاليا و شهر خشت خام جهان از جمله عناوين بين المللي اين استان است . وجود معادن ، صنايع مختلف بخصوص صنعت سفال و كاشي ، كشت هاي گلخانه اي عليرغم كويري بودن و كم آبي ،استخرهاي پرورش ماهي ، پرورش انواع گل و ... از جمله ساير توانمنديهاي اقتصادي استان يزد است . كسب رتبه اول در قبولي دانشگاه در كنكور سراسري طي ساليان متمادي ،جمعيت دانش آموزي و دانشجويي و .... نيز در زمره توانمنديهاي فرهنگي استان است .

به اميد روزي كه همه استانهاي كشور بتوانند با نهادينه كردن فرهنگ كار ، تلاش و سخت كوشي با چاشني قناعت و صرفه جوبي ، ايراني پيشرفته و آباد كه حداكثر ظرفيتها و قابليتهاي خودرا بالفعل كرده است را بيافرينند .

از دیگر عوامل تهیه این برنامه عبارتند از :

تصویر بردار :سید علی نادری

تدوین : ابوالفضل ترابی

دستیار کارگردان : مژگان دستجردی

گالري تصاویر :نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1