رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

جشنواره بین المللی قصه گویی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جشنواره بین المللی قصه گویی

تهیه کننده و کارگردان : محسن عباسی

دستیار تهیه : حامد ژیانپور

تصویر بردار: محمد رضا زارع - علی ثابت - حامد مزارعی

صدابردار: سید جواد حسینی پور

دستیار صدا و تصویر : حسین زارع - وحید رحیمی پور - مهدی دشتی

قصه گویی قدیمی ترین شکل ادبیات است. در روزگاران کهن ,تاریخ , سنت ها , مذهب , آداب, قهرمانی ها و در واقع غرور قومی به وسیله ی قصه گوها از نسلی به نسلی دیگر منتقل می شد.

قصه گو از گذشته ها , ماجراهای  قهرمانان و از پستی های  دشمن  قصه ها داشت. از خدایان و اهریمنان,از نیروهای ماورای طبیعت و جادویی سخن می گفت.

در روزگاران کهن قصه گو نه تنها به آموزش , آداب و قوانین فرهنگ جامعه ی خود می پرداخت بلکه مردم را سرگرم نیز می کرد.با قصه هایش چنان تور سحر آمیزی می بافت که,  هنوز هم اگراز آنها برای سرگرمی استفاده شود,می تواند تخیل شنونده را در دام خود بیندازد.

در این راستا همه ساله جشنواره قصه گویی برگزار می شود که یکی از مهمترین اهداف برگزاری آن ترویج قصه‌های خوب و قرانی می باشد .

استان یزد میزبان رقابت‌های بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی می باشد. این رقابت‌ها با حضور قصه‌گویان برتر از استان‌های مختلف برگزار می‌شود، در این دوره از مسابقات در پنج بخش آزاد، مربیان کانونی، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، مربیان و فراگیران ثبت‌نام کردند که برای راه‌یابی به مسابقات کشوری باهم رقابت می‌کنند.

تولید سیمای مرکز یزد بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی را هر روز از تاریخ 19 آبان الی 30 آذردر ساعت 16:15 و 21:15 به نمایش می گذارد..

سال تولید: 1397