رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

جشنواره فيلم مستندوكوتاه رضوي - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جشنواره فيلم مستندوكوتاه رضوي

Loading the player...

تولید سیمای شبکه تابان اختتامیه و بازتاب یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی که از18 مردادماه در یزد آغاز بکار نموده است را به روی آنتن می برد .

این جشنواره که همزمان با دهه کرامت در استان یزد برگزار می‌شود میزبان فیلمسازانی از سراسر کشور می باشد. این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، شناسایی تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی وهنری در زمینه سیره و بهره گیری از هنر سینما در ترویج این فرهنگ در دو بخش اصلی داستانی کوتاه و مستند کوتاه برگزار می شود.فیلم های راه یافته به بخش مسابقه در این جشنواره با فناوری DCP پخش می شوند.

بخش مسابقه جشنواره در دو گروه موضوعی «زندگی، کرامات، مریدان، شاگردان و فرزندان و بستگان امام رضا (ع)» و «سبک زندگی رضوی» برگزار شده و ۳ تندیس طلایی به همراه ۱۰ دیپلم افتخار به فیلم های منتخب اهدا می شود.
از بخش‏های جنبی جشنواره نیز می توان به؛ مروری بر آثار یک فیلم ساز مطرح در حوزه فیلم کوتاه، برگزاری کارگاه های تخصصی و نشست های پژوهشی و برگزاری بخش های جنبی فرهنگی و هنری اشاره کرد.
سیمای مرکز یزد مراسم اختتامیه این جشنواره و تجلیل از برگزیدگان آن را  روز پنجشنبه ۲۱ مرداد از ساعت ۱7 به مدت 150 دقیقه به نمایش می گذارد.

 

سال تولید: 1395

تهیه کننده : محمد رضا بذرافشان

کارگردان : محمد رضا حاجی زاده

تصویربرداران : علیرضا دهقان - مهرداد ملایی - محمد رضا زارع 

صدابردار : حمید خرداد مهر 

دستیار تهیه : سروش تحویلداران

دستیاران تصویر : امیر طاهری - دهشیری