جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

جشن عشایری - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جشن عشایری

Loading the player...

تولید سیمای شبکه تابان برنامه جشن عشایری را جهت انعکاس آداب و رسوم ، بازی ها ، لباس وغذاهای محلی عشایر شهرستان ابرکوه به نمایش می گذارد.

واژهٔ عشایر، جمع عشیره به معنی قبیله است. جامعه عشایری شیوه زیستی متفاوت و جدای از شیوه زیست شهری و شیوه زیست روستایی است. این جامعه عبارت است از جامعه انسانی نسبتاً خوداتکا و خودبسنده که ساخت اجتماعی قبیله‌ای دارد و عموماً زندگی خود را از دامداری اداره می‌کنند.

عشایر در دوران دفاع مقدس از جمله اقشاری بودند که به فرمان امام راحل لبیک گفته و در جبهه های نبرد حاضر شدند و امروز شهدای عشایر مانند نگینی در میان عشایر غیور کشور می درخشند.

در برهه کنونی نیز عشایر به رسالت و وظیفه خود عمل می کنند و در حالی که دشمن به دنبال راه اندازی جنگ اقتصادی با ایران است از توانمندی و استعداد خود برای گسترش فعالیت های تولیدی استفاده می کنند. امروز خدمت به روستاییان و عشایر باید به عنوان یک ضرورت جدی مورد توجه باشد چرا که در میان عشایر استعداد و پتانسیل های بالایی وجود دارد.

جشن عشایری شهرستان ابرکوه به مناسبت هفته دولت با هدف آشنایی با فرهنگ عامه عشایر همراه با آواها و نواهای محلی با همکاری فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل مراتع کوهستانی برگزار می گردد.

این برنامه به مدت 30 دقیقه دوشنبه ساعت 21 برای مخاطبان شبکه تابان به نمایش گذاشته می شود .  

سال تولید: 1395

تهیه کننده : روح اله صالحی

صدابردار : سید جواد حسینی پور

تصویربردار : محمد رضا کشفی - محمد رضا زارع 

دستیار صدا و تصویر : رضا صفایی - حسین زارع 

مجری بازیگر : مهدی صفوی زاده نمایش نظرسنجی

اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا و پخش برنامه های آگاهی سازی مخاطب را از برنامه های صداوسیمای مرکز یزد چگونه ارزیابی می کنید؟
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
0% 0 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیارضعیف

کل آرا: 0