رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

جناب آقای ابوالقاسم وافی - نمایش محتوای خبر

 

 ابوالقاسم وافی صاحب نظر در حوزه های علوم مختلف کلام، فقه، اصول و تاریخ اسلام است و بعضی از نوشته های ایشان در حوزه و دانشگاه تدریس می شود.
Loading the player...

دانلود

 


ابوالقاسم وافی در سال 1314 هجری شمسی در شهر انار در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوره دبستان و دبیرستان در شهر یزد در سال 1333 وارد حوزه علمیه یزد شد و پس از 4 سال به حوزه علمیه قم مهاجرت نمودو به تحصیل و تدریس در آنجا پرداخت.


ایشان صاحب نظر در حوزه های علوم مختلف کلام، فقه، اصول و تاریخ اسلام است و بعضی از نوشته های ایشان در حوزه و دانشگاه تدریس می شود.
ایشان از آغاز نهضت امام خمینی(ره) در سال 1340 به ویژه قیام خونین مردم قم در سال 42 از همراهان امام(ره) بودند و در راه پیروزی این نهضت الهی نیز چندین مرتبه بازداشت گردیدند و ممنوع الخطاب شدند.
وی برای جمهوری اسلامی ایران به ویژه خطه کویری یزد خدمات فراوانی را انجام داده اند و سابقه نمایندگی مردم یزد را در دوره های اول و دوم مجلس شورای اسلامی و عضویت در شورای عالی حوزه و جامعه مدرسین را در کارنامه خود دارد همچنین ایشان با حکم مقام معظم رهبری به مدت 13 سال، تولیت مسجد مقدس جمکران را بر عهده داشته است و از سال 1379تا کنون عضو مجلس خبرگان رهبری می باشد .