رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

جناب آقای سید محمود رضا محصل همدانی - نمایش محتوای خبر

 

 سید محمود رضا محصل همدانی در سال 1362 در خانواده ای فرهنگی و مذهبی در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود.
Loading the player...

دانلود

 

سید محمود رضا محصل همدانی  در سال 1362 در خانواده ای فرهنگی و مذهبی در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود. ایشان نوه مرحوم حجه الاسلام والمسلمین حاج سید حسن محصل، مدرس حوزه علمیه یزد و امام جماعت مسجد خلف باغ می باشند.
پدر ایشان سیدعبدالوهاب محصل نیز فرهنگی خوش نام بودند که سالها متمادی در استان های یزد ،تهران و قم به تدریس ریاضیات در سطح دبیرستان اشتغال داشتند وبا صبیه آیت الله حاج سید علی اکبرموسوی یزدی ازدواج می کنند.
پدر بزرگ مادری ایشان مرحوم آیت الله آقای سید عبدالوهاب موسوی بفرویی است که از معتمدین آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم می باشند.


ایشان مفتخر به این است در خانواده ای تربیت یافتند که همگی از خدمت گزاران مردم متدین و شریف یزد بودند. ایشان پس از اخذ دیپلم ریاضی فیزیک و با آنکه راه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه باز بود راه حوزه علمیه قم و فراگیری علوم دینی را در پیش گرفت و پس از گذراندن مقدمات و سطح در مدرسه علمیه شهیدین،به مدرسه تخصصی فقه و اصول امام محمد باقرعلیه السلام تحت اشراف آیت الله العظمی شبیری زنجانی راه یافت و در دروس خارج از محضر بزرگانی چون آیت الله حاج سید محمود شاهرودی وآیت الله حاج شیخ مهدی زنده دار بهره برده و می برد.
وی در طول سال های تحصیلی بارها مورد تشویق بسیاری از بزرگان مخصوصا آیت الله العظمی شبیری قرار گرفت.
ازآثارایشان می توان به رساله ولایت فقیه،غیبت و تقریراتی از دروس آیت الله شاهرودی و شب زنده دار اشاره کرد.