رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

حریم مهر - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه حریم مهر، برنامه شبانگاهی رادیوی یزد در ماه مبارک رمضان است که شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 22:00 به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از رادیو یزد پخش می شود.این برنامه به بررسی مشکلات و آسیب های خانوادگی با حضور کارشناسان مجرب می پردازد .
Loading the player...

برنامه حریم مهر، برنامه شبانگاهی رادیوی یزد در ماه مبارک رمضان است که شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 22:00 به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از رادیو یزد پخش می شود.این برنامه به بررسی مشکلات و آسیب های خانوادگی با حضور کارشناسان مجرب می پردازد .

طلاق به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی، از جمله معضلات و مسائل مبتلا به اجتماع امروز است و بنیان خانواده ایرانی را نشانه گرفته است . اگر اقدام مثبت و مؤثری برای آگاه سازی جامعه صورت نگیرد و راهکاری برای پیشگیری و حل این مسئله اندیشیده نشود، در آینده ای نه چندان دور، نه تنها اثرات منفی خود را بر شاخص های توسعه می گذارد بلکه حل آن ها، مستلزم هزینه گزافی خواهد بود .

دادگاه خانواده پر است از زنان و مردانی که آمده اند پیمانی را که با همسر خویش بسته اند، به پایان برسانند. این زنان و مردان علل مختلفی را برای جدایی از همسر خود عنوان می کنند. به غیر از این که این پیمان های شکسته شده چه آسیبی را به آن ها و فرزندانی که دارند وارد می کند، بر بدنه اجتماع نیز آسیب هایی از این جدایی ها وارد می شود که قابل اغماض نیست و باید برای هر چه کمتر کردن این آمار تدبیری اندیشید.

در همین راستا برنامه حریم مهر سعی دارد با حضور کارشناس مجرب و آگاه، به بررسی علل و ریشه های مشکلات و آسیب های خانوادگی و به طور ویژه مسئله طلاق بپردازد . در این برنامه زوجی که در زندگی مشترک خود با مشکلات اساسی مواجه هستند یا اینکه زندگی مشترک آن ها به طلاق منجر شده است در استودیو حاضر می شوند و درباره علت طلاق یا ایجاد مشکلات در زندگی زناشویی خود صحبت می کنند . سپس کارشناس برنامه، مسئله مطرح شده را تبیین و علل مشکل را ریشه یابی می کند و مطالبی را برای راهنمایی و کمک به کسانی که دچار مشکل مشابه هستند بیان می کند. 

تاریخ تولید: 1395

تهيه كننده : نسرین وافی

گويندگان :  ظهیرالدین فاریابی – حسین درستکار

نويسنده : نسرین وافی

صدابردار : حسین شفیع