رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

حسینیه ایران - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حسینیه ایران

 

تهیه کننده: فریدسعادتمند

مجری: سید عباس امام

 

یزد، از دیرباز، شهر روضه‌های پی در پی و عزاداری‌های طولانی است ازآنجا که تاریخ نشان می‌دهد حداقل از دوران صفویه و رونق آشکار تشیّع، این شهر، مأمن و ملجاء سادات بوده است. دینداری و ایمان راستین این مردم و اعتقادات صادقانه‌شان نسبت به ائمه هدی(علیهم صلوات الله)، زمینه‌های توسعه‌ی فرهنگ عاشورایی در این سرزمین را باعث شده است.

یزد را حسینیه‌ی ایران دانسته‌اند، زیرا نام « امام حسین علیه السلام »در هر گوشه‌ای از شهر بر منابر و مأذنه‌ها طنین‌انداز است. نخل برداری یزد با آن عظمت و شکوه در هیچ جای دنیا سابقه ندارد و سبک خاص نوحه‌خوانی و سینه‌زنی عزاداران یزدی شهره عام و خاص است. سیمای شبکه یزد  در ویژه برنامه ای باعنوان "حسینیه ایران" به انعکاس  مراسم عزاداری و سینه زنی های این ایام می پردازد. "حسینیه ایران " ویژه برنامه ایام محرم است که هر شب بصورت زنده از ساعت 20:30 پخش می شود.این ویژه برنامه نهم محرم درساعات مختلف شبانه روز مراسم های مختلف عزاداری دریزد را پوشش می دهد.

 

 

 

 

         

 

 

سال تولید: 1398


نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
a.b.c.d.e.
% آرا
0% 0 بسیار خوب
100% 1 خوب
0% 0 متوسط
0% 0 ضعیف
0% 0 بسیار ضعیف

کل آرا: 1