رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

حل مشکل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی – بزودی - نمایش محتوای خبر

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: اقدامات وسیعی در سطح کشور بویژه در سطح سازمان مرکزی دانشگاه برای حل مشکل دانشجویان انجام شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: در پی اعلام نتایج جدید آزمون دانشجویان پیراپزشکی و پرستاری، برخی دانشجویان جدیدالورود برغم ثبت نام اولیه از ادامه تحصیل محروم شدند که تلاش می کنیم این دانشجویان بتوانند دوباره به تحصیل بازگردند.
خانم طباطبایی افزود: مشکلات برخی از دانشجویان با روش هایی مانند مهمان شدن حل شده و برای سایر دانشجویانی که در اعلام نتایج جدید قبول نشده اند رایزنی هایی با وزارت بهداشت انجام شده تا با افزایش ظرفیت دانشگاه به حقشان برسند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: مشکلات دانشجویان یکسان نیست یکسری جابه جایی هست ویک نوع هم عدم پذیرش بوده است که ان شاء الله تا اواسط این هفته مشکلاتشان رفع خواهد شد . وی افزود تمام واحد های دانشگاهی وسازمان مرکزی دانشگاه شبانه روزی بسیج شده اند تا حق به حق دار برسد و مشکل دانشجویان حل شود.
در همین حال محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به چالش بوجود آمده در خصوص داوطلبان رشته ¬های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اتفاقی که در حوزه پزشکی افتاد، منجر به برکناری مدیران ناکارآمد شد و دلیل ایجاد این مشکل آن بود که برخی از واحدها در ظرفیت ذخیره تا جایی که می¬‌توانستند دانشجو ثبت ¬نام کردند و فقط به منافع واحد خودشان توجه داشتند نه منافع مردم و سازمان.
هفته گذشته حدود 500 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های پیراپزشکی و پرستاری بعد از ثبت نام و گرفتن واحد ملزم به ترک تحصیل شدند. علت این موضوع اشتباه در اعلام نتایج آزمون اعلام شد. در پی اعتراض وسیع دانشجویان، مسئولان دانشگاه آزاد قول پیگیری مشکل این دسته از دانشجویان را دادند.
این مشکل در دانشگاه های آزاد اسلامی واحدهای میبد و یزد نیز در استان یزد اتفاق افتاد.