جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
نمایش محتوای تولیدات ویژه

خانه تاریخی رشتیان یزد

خانه تاریخی رشتیان یزد


خانه تاریخی رشتیان یزد خانه تاریخی رشتیان یاهتل سنتی یزد خانه ای است قدیمی، واقع در قلب بافت تاریخی یزد همجوار با مجموعه امیرچقماق و بازار سنتی یزد ، که روزگارانی مامن خاندان سرشناس رشتیان بوده است

این خانه که تاریخ پایان ساخت آن طبق کتیبه های موجود در خانه 1212هجری قمری می باشد،دارای معماری بسیار زیبا و چشم نوازی می باشد. این خانه دارای سه حیاط بزرگ وکوچک می باشدو چهار ورودی در جهات مختلف دارد . حیاط اول بعنوان حیاط بیرونی وحیا ط دوم به عنوان حیاط اندرونی بوده مساحت این خانه حدود هزار متراست،4 ورودی در جهات مختف دارد.پایابهای قنات دارد وآب قنات زارچ از زیر این خانه می گذرد وداخل سرداب ها گذر می کند .دارای زیر زمین های خنک می باشد .بادکیر های بلند وتالار های دلنشین دارد .سقف اتاقها طاق وچشمه می باشد . این خانه از خشت وگل ساخته شده است حوض بزرگی در حیاط اول ودو حوض سنگی دیگر در حیاط دوم وجود دارد .یک اتاق هفت دری در طرف شمال آن ودو اتاق پنج دری در طرف شر ق آن واقع شده است .قدمت خانه به دویست سال پیش بر می گردد .

اکنون این خانه بعنوان یک هتل 3ستاره باز سازی شده است ودارای 24اتاق 2محوطه رستوران ونمایی بسیار زیبا وحیرت انگیز از بافت عشایری در شهرتاریخی بادگیر ها قراردارد.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.