رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

خط و سايه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خط و سايه

Loading the player...

امنيت اجتماعي يكي از مؤلفه هاي اساسي و بنيادي در هر جامعه اي به شمار مي رود كه متوليان ملزم به ايجاد وبرقراري آن براي آحاد جامعه مي باشند و هيچ جامعه اي بدون امنيت و آن هم از نوع امنيت داخلي و اجتماعي پايدار نمي ماند. در كنار برخورد قانوني و فيزيكي دستگاههاي مسئول با ناهنجاريهاي اجتماعي ، كاركرد فرهنگي در اين زمينه امري لازم ، ضروزي و اجتناب ناپذير است .

بر اين اساس سيماي مركز يزد اقدام به طراحي برنامه اي با عنوان خط و سايه نموده است تا با اطلاع رساني به هنگام و فرهنگسازي پيش زمينه هاي بروز و ظهور ناهنجاريهاي اجتماعي را بررسي نمايد . در اين برنامه سعي شده است تا با ضبط مصاحبه و گزارش از افراديكه به نوعي به واسطه ارتكاب ناهنجاري در ندامتگاه به سر مي برند ريشه ها و علل و عوامل پيدايش ناهنجاري و آثار سوء آن بر زندگي شخصي و اجتماعي افراد را مورد واكاوي قرار داده و سپس با استفاده از نظريات تكميلي كارشناسان حوزه هاي قضايي و روانشناسان در نيل به نتيجه نهايي كه اطلاع رساني و فرهنگسازي است ، گام بردارد . در اين برنامه به همه ناهنجاريها در هر سطحي پرداخته مي شود .

آيتمهاي مختلف برنامه عبارتند از : تصاوير ويدئوگرافيكي ، وله هاي مرتبط ، موسيقي ، گزارش ، مصاحبه و قطعات كوتاه نمايشي ( بازسازي صحنه هايي از زندگي فردي و اجتماعي افراديكه كه اكنون بدليل ارتكاب جرم در ندامتگاه به سر مي برند .)

عوامل اين برنامه عبارتند از :

تهيه كننده : محمد رضا طايفي – كارگردان : محمود يزدچي – تصوير بردار : محمود يزدچي و رضا بابايي – تدوينگر: مسعود يزدي

اين برنامه در ساختار مستند گزارشي به مدت 25 الي 30 دقيقه و به تعداد 20 الي 30 برنامه در هر سال توليد مي شود .

 

گالري تصاوير :


 

 

نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1