رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

خفته در کویر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خفته در کویر

Loading the player...

تولید سیمای شبکه تابان ، مستند خفته در کویر را در خصوص کاهش بلایای طبیعی  ومقابله با زلزله تهیه و تولید نموده است  .

طبيعت انسان همواره به دنبال كاوش درباره مسائل و مشكلاتى است كه در زندگى با آن روبرو مى شود و نهايت تلاش او بر اين است كه علت آن ها را پيدا كرده و از هيچ كوششى كوتاهى نكند.
در نتيجه هر چه عقل بشر رشد كند در مى يابد كه ندانسته هايش در برابر آن چه مى داند بسيار بيشترند و هميشه در انديشه بوده تا بر بسيارى از مشكلات چيره شود .
در اين ميان حوادثى رخ مى دهد كه تاكنون هر حيله اى به كار برده توان رويارويى و پيشگيرى از آن را نداشته است و همچنان معضلى پيش روى اوست .
امروزه گفته هاى فراوانى از گوشه و كنار جهان درباره زلزله و بلاهاى ديگر آسمانى به گوش مى رسد و همه را بر آن داشته تا براى پيشگيرى و رويارويى با آن چاره انديشى كنند. بسيارى هم در داغ عزيزان از دست رفته خود در ماتم و اندوه به سر مى برند و تا مدتى خبرهاى تازه اى از پىامدهاى شوم آن و آمار و ارقام ، زبانزد مردم كوچه و بازار است و همواره خبرى داغ به شمار مى آيد.

زمین لرزه 5 دیماه 1382 بم در ساعت5:26:26 در  شهر تاریخی بم در جنوب شرقی کشور و در جنوب شرقی کرمان رخ داد .این زلزله در ساعات آغازین بامداد که اکثر ساکنان بم خواب بودند اتفاق افتاد، که این مساله را می توان به عنوان یکی از عوامل تشدید تلفات جانی در نظر گرفت.

 

سال تولید: 1389

تهیه کننده : ابوالفضل دهقانی زاده

گوینده: سید معصومه حیدرپورنمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1