جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

خونه زندگی - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه خونه زندگی ویژه برنامه خانواده است که شنبه تا سه شنبه از ساعت 09:15 به مدت 45 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه خونه زندگی  ویژه برنامه خانواده است که شنبه تا سه شنبه از ساعت 09:15 به مدت 45 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.

از آنجا که خانواده نهاد اجتماعی بسیار مهمی است که در همه جوامع ، پذیرفته شده و توسعه یافته است و دارای نقش ، پایگاه و منزلت های گوناگون است . خانواده با این که هسته ای کوچک از اجتماع است در حیات اجتماعی مردم نقش و تأثیری فوق العاده دارد  و هسته اول همه سازمان ها و نهادهای اجتماعی است.

رسانه های جمعی در دنیای امروز نقشی موثر و تعیین کننده را در ساختارهای مختلف اجتماعی ایفا می کنند. اهمیت جایگاه وسایل ارتباط جمعی به گونه ای است که می توانند به عنوان ابزاری هدایت کننده و جهت دهنده عمل کنند. این یک واقعیت غیر قابل انکار است که وسایلی همچون رادیو،تلویزیون و سینما از اختراعات مهم بشر هستند و افراد مختارند که از این وسایل به چه صورت استفاده کنند.

برنامه خونه زندگی یک برنامه ویژه خانواده است که با توجه به رسالت رادیو در هدایت کردن و جهت دهی به خانواده و معرفی هر چه بیشتر و بهتر سبک زندگی ایرانی اسلامی، سعی دارد به این مهم دست پیدا کند.

این برنامه با حضور کارشناسان زبده و آگاه به بررسی امور اجتماعي ،تربيتي و خانوادگي  می پردازد و سعی دارد سبک زندگی ایرانی اسلامی را معرفی کند.همچنین با پرداختن به مسائل مربوط به زوجین، تربیت کودک، تغذیه خانواده و مسائل مربوط به نوجوانان و جوانان، به ارتقاء سطح آگاهی خانواده ها کمک کند.

بخش دل مشغولی های زندگی، شامل مونولوگ و واگویه از زبان کودک، پدر، مادر ...است.در ادامه نکات خانه داری توسط گوینده دوم برنامه بیان می شود.پخش گزارش درباره موضوع برنامه نیز از بخش های دیگر برنامه است.

در فواصل برنامه از موسیقی بی کلام و با کلام متناسب با فضای برنامه استفاده می شود.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : نسرین وافی

گوينده :  فاطمه زارع

نويسنده : نسرین وافی

گزارشگر : مژگان سازنده

صدابردار : محمد حکیمی