جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

خیمه گاه - نمایش محتوای صدا

 

 


یکی از نهادهایی که می ­تواند درراستای احیای اهداف واقعه کربلا نقش ایفا کند رسانه رادیومی باشد.در همین راستا رادیو یزد با تهیه برنامه ای به نام "خیمه گاه" به این مهم پرداخته است. این برنامه در ایام محرم هر روز ساعت 10:10 از رادیو یزد پخش می­ شود.

 

تهیه کننده: نسرین وافی

گوینده: محبوبه زارعیان

نویسنده: نسرین وافی

گزارشگر: محمدحسین آقایی

عزاداری و گریه بر مصیبت های امام حسین (ع) تنها هدف برگزاری مراسمات ماه محرم الحرام نمی‌باشد بلکه این عزاداری ها، اهداف بزرگی دارند که برخی از اهداف عزاداری محرم را می‌توان اینگونه توصیف کرد: تقویت روح استکبار ستیزی، بصیرت افزایی، حفظ مکتب و شریعت امامان، تزکیه نفس، معرفی اهل بیت معصوم (ع) به عنوان الگو مسلمانان، وحدت میان امت مسلمان، معرفی اسلام حقیقی به جهانیان، کسب معنویت و تعلیم معارف دینی، اهداف والایی که اگر مسلمین به آن ها توجه کنند، بسیاری از مشکلات جامعه اسلامی را می‌توان بر طرف کرد. یکی از نهادهای مردمی که می ­تواند  درراستای احیای اهداف واقعه کربلا نقش ایفا کند رسانه رادیومی باشد.در همین راستا رادیو یزد با تهیه برنامه ای به نام "خیمه گاه" به این مهم پرداخته است. این برنامه در ایام محرم هر روز ساعت 10:10 از رادیو یزد پخش می­ شود.در برنامه خیمه گاه شاهد بخشهای مختلفی هستیم از جمله:

1)معرفی صحابه امام حسین (ع) (در این بخش صحابه امام حسین(ع) و نقش آنها در واقعه کربلا معرفی می­شود.)

2)گزارشگرمحله ( در این بخش مردم گزارشهایی را از آیین عزاداری در محله شان برای برنامه ارسال می کنند.)

3) آداب و رسوم محرم در استان ( در این بخش کارشناس برنامه درباره آداب ورسوم برگزاری مراسم ایام محرم در بخشهای مختلف استان وشهرستانها بیان می کند.)

4) ارتباط بامداحان اهل بیت (ع)

5) شعرمحرم ( دراین بخش کارشناس برنامه اشعار متناسب با روضه های محرم را بررسی می­کند.)

سال تولید: 1398