جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

دردانه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دردانه

تهیه کنده : روح اله صالحی

تصویر برداران : مهرداد ملایی - محمد دهقانی

صدابردار: علی عبدالحسینی 

دستیار صدا و تصویر : محمد پورسلطانی

کارشناس : حجت الاسلام رضایی 

تولید سیمای شبکه تابان ویژه برنامه  « دردانه » را به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) تولید و پخش می نماید .

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد شیعیان اگر چه امام نیست، اما مقام و منزلت او در نزد خداوند و در بین مسلمانان به خصوص شیعیان، نه تنها کمتر از سایر ائمه نیست، بلکه آن حضرت همتای امیر المؤمنین و دارای منزلتی عظیم‌تر از سایر ائمه طاهرین (علیهم السلام) می‌باشد.

اگر بخواهیم مقام علمی فاطمه (علیها السلام) را درک کنیم و به گوشه‌ای از آن پی ببریم، شایسته است به گفتار او در خطبه فدکیه بنگریم؛ چه آنجا که استوارترین جملات را در توحید ذات اقدس ربوبی بر زبان جاری می‌کند، یا آن هنگام که معرفت و بینش خود را نسبت به رسول اکرم آشکار می‌سازد و یا در مجالی که در آن خطبه، امامت را شرح مختصری می‌دهد . جای جای این خطبه و احتجاجات این بانوی بزرگوار به قرآن کریم و بیان علت تشریع احکام، خود سندی محکم بر اقیانوس بی‌کران علم اوست که متصل به مجرای وحی است. از دیگر شواهدی که به آن وسیله می‌توان گوشه‌ای از علو مقام فاطمه (علیها السلام) را درک نمود، مراجعه زنان و یا حتی مردان مدینه در مسائل دینی و اعتقادی به آن بزرگوار می‌باشد که در فرازهای گوناگون تاریخ نقل شده است. همچنین استدلالهای عمیق فقهی فاطمه (علیها السلام) در جریان فدک ، به روشنی بر احاطه فاطمه (علیها السلام) بر سراسر قرآن کریم و شرایع اسلامی دلالت می‌نماید.

ویژه برنامه دردانه  در خصوص مقام ومنزلت حضرت زهرا (س) با کارشناسی حجت الاسلام رضایی از قم ازسیمای شبکه تابان به روی آنتن می رود . دردانه هر شب بعد از خبر 23  دراین ایام  به سمع ونظر مخاطبان می رسد . 

سال تولید: 1395