رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸
نمایش محتوای تولیدات ویژه

درمان درد زانو

Loading the player...

درمان درد زانو

Knee Pain Treatment

یکی از شایع‌ترین علت‌های درد زانو استئوآرتریت است. استئو به معنی استخوان و آرتریت نیز به معنی تخریب و التهاب مفصل است .

در این بیماری سطح مفصل، خوردگی پیدا می‌کند و استخوان‌های اطراف مفصل ضخیم می‌شوند. این تغییرات، به سفتی و درد مفصل زانو در بسیاری از افراد منجر می‌شود.این بیماری با افزایش سن بروز می‌یابد. شیوع بیماری در مردان زیر 45 سال و در زنان بالای 55 سال مشاهده می‌شود.

درمان‌های مختلفی از جمله فیزیوتراپی و انجام ورزش‌هایی نظیر پیاده‌روی و شنا، کاهش وزن، درمان‌های دارویی، تزریق استروئید یا حتی جراحی تعویض مفصل زانو برای این بیماران انجام می‌گیرد، ولی تحقیقات جدید نشان داده است تغییر

رژیم غذایی، تأثیر به سزایی در درمان این بیماری دارد. بعضی ازغذاهادارای اثر ضدالتهابی و ضددرد برای آرتریت و دیگر انواع زانودرد محسوب می‌شوند. اثر این غذاهاهم‌ردیف با داروهای شیمیایی تجویز شده برای درمان این بیماری است.می توان قلم استخوان  گوسفند و  شتر را جوشانده و از آب آن استفاده کنیم  که در آرتروز استفاده دارد.وقتی زانو درد میکند و ماهیچه های پا سنگین و درد الود است.کیسه صفرا کارنمیکند 4 اسید کیسه صفرا که باعث هضم غذا و تحرک می شود دارای ناتعادلی است.می توان از برگ گل محمدی رازیانه هلیله سیاه و تخم گشنیز را باهم مخلوط کرده و نرم ساییده و هر زمان که دارای گرفتگی عضلانی و سرماخوردگی هستیم یک قاشق غذا خوری را در یک لیوان آب جوش ریخته و بگذاریم دم بکشد .و آنرا میل میکنیم.

.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.