جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

در خلوت انس - نمایش محتوای صدا

 

 


در خلوت انس برنامه ویژه اذان ظهر به افق یزد است که شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 12:30 به مدت 45 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود .
Loading the player...

در خلوت انس برنامه ویژه اذان ظهر به افق یزد است که شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 12:30 به مدت 45 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود .

نماز ، تبلور تمام باورهای اصیل و مهم اسلامی است . نماز نمود آشكاری در زندگی فرد مسلمان دارد ، چرا كه عملی است كه هر روز برای او واجب است و تقریبا می توان گفت در هیچ موقعیتی ، وجوب نماز مستثنی نیست ، هرچند ممكن است شكل و صورت آن در موقعیت های خاص، مثلا به علت بیماری یا موارد دیگر​ تغییر كند. پس نماز به علت كثرت حضوری كه در زندگی فرد مسلمان دارد، از مظاهر اصلی اسلام محسوب می شود ، اما اهمیت نماز در اسلام ، بنیادی تر از این است . شان نماز از سویی بعد از ایمان و یقین و توكل به خدای یكتا محسوب می شود و از سوی دیگر پیش از انفاق و زكات در راه خدا: «مومنان همان كسانی‏ند كه چون از خدا یاد شود دل​هایشان بترسد و چون آیات او بر آنان خوانده شود بر ایمانشان بیفزاید و بر پروردگار خود توكل می‏كنند. همانان كه نماز را به پا می‏دارند و از آنچه به ایشان روزی داده‏ ایم انفاق می‏كنند.

اذان صدای دعوت همگانی برای نماز است و پرمحتواترین تبلیغ برای نماز جماعت و مسجد به شمار می رود. مسجدها با پخش صدای اذان مردم را به نماز و رستگاری دعوت می كنند.

رادیو يزد در خلوت انس را  ویژه نماز ظهر در نظر گرفته كه با پخش اذان، مسجد و حضور خدا را در همه عرصه هاي زندگي تداعي مي كند . در اين برنامه بخش هايي چون تاريخ اسلام و احكام اسلامي گنجانده شده است كه سهم بسزايي در آگاهي بخشي و نشر معارف ديني دارد.

در خلوت انس را با بخش های زیر دنبال کنید :

گفتگو با كارشناس مذهبي

تواشيح

معرفي مساجد استان

متن در خصوص موضوعات مختلف مذهبي

اعلام متناوب ساعت اذان ظهر به افق یزد

درس احكام

پخش سخنان بزرگان

پخش آياتي از قرآن قبل از اذان

پخش اذان 

تاریخ تولید: 1395

تهيه كننده : مریم تقی زاده

گوينده : امید حسین مرشدی – فاطمه زارع – عباس سلیمی

نويسنده : مریم جعفرنیا

صدابردار : اسماعیل ابراهیمی