سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

در خلوت انس - نمایش محتوای صدا

 

 


در خلوت انس برنامه ویژه اذان ظهر به افق یزد است که شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 12:25 به مدت 35 دقيقه به صورت زنده از رادیو يزد پخش مي شود .

تهيه كننده : مریم تقی زاده

گوينده : امید حسین مرشدی – فاطمه زارع

نويسنده : مریم جعفرنیا

صدابردار : اسماعیل ابراهیمی

 

در خلوت انس برنامه ویژه اذان ظهر به افق یزد است که شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 12:25 به مدت 35 دقيقه به صورت زنده از رادیو يزد پخش مي شود .

نماز ، تبلور تمام باورهای اصیل و مهم اسلامی است . نماز نمود آشكاری در زندگی فرد مسلمان دارد ، چرا كه عملی است كه هر روز برای او واجب است و تقریبا می توان گفت در هیچ موقعیتی ، وجوب نماز مستثنی نیست ، هرچند ممكن است شكل و صورت آن در موقعیت های خاص، مثلا به علت بیماری یا موارد دیگر​ تغییر كند. پس نماز به علت كثرت حضوری كه در زندگی فرد مسلمان دارد، از مظاهر اصلی اسلام محسوب می شود ، اما اهمیت نماز در اسلام ، بنیادی تر از این است . شان نماز از سویی بعد از ایمان و یقین و توكل به خدای یكتا محسوب می شود و از سوی دیگر پیش از انفاق و زكات در راه خدا: «مومنان همان كسانی‏ند كه چون از خدا یاد شود دل​هایشان بترسد و چون آیات او بر آنان خوانده شود بر ایمانشان بیفزاید و بر پروردگار خود توكل می‏كنند. همانان كه نماز را به پا می‏دارند و از آنچه به ایشان روزی داده‏ ایم انفاق می‏كنند.

اذان صدای دعوت همگانی برای نماز است و پرمحتواترین تبلیغ برای نماز جماعت و مسجد به شمار می رود. مسجدها با پخش صدای اذان مردم را به نماز و رستگاری دعوت می كنند.

رادیو يزد در خلوت انس را  ویژه نماز ظهر در نظر گرفته كه با پخش اذان، مسجد و حضور خدا را در همه عرصه هاي زندگي تداعي مي كند . در اين برنامه بخش هايي چون تاريخ اسلام و احكام اسلامي گنجانده شده است كه سهم بسزايي در آگاهي بخشي و نشر معارف ديني دارد.

در خلوت انس را با بخش های زیر دنبال کنید :

گزارش

معرفی کتاب

معرفی مساجد و پایگاه های انقلاب

پخش آياتي از قرآن قبل از اذان

پخش اذان 

 

سال تولید: 1397