رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

دعاي كميل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دعاي كميل

Loading the player...

عبادات باید با نیت تقرب به خدا به جا آورده شود و دعا كه از برترین عبادتهاست تنها با همین نیت باید انجام گیرد. همچون اولیای خاص الهی كه تسلیم محض اوامر او هستند و از آن جهت دعا می‌كنند كه اطاعت حق تعالی است و لذا دعایشان اجابت بشود یا نه، راضی هستند. هرچند آنان از دعا جز تقرب، چیزی نمی خواهند، اما خود دعا دارای آثار و فوایدی است كه هر دعاكننده‌ای از آن بهره‌مند خواهد شد، البته در صورتی كه آداب و شرایط آن را رعایت كند.
دعاي كميل از دعاهاى بسيار معروف است،علاّمه مجلسى رحمة اللّه مي فرمايد :اين دعا از بهترين دعاهاست و دعاى خضر پيامبر است.امير المؤمنين عليه السّلام‏ آن را به كميل كه از خواصّ اصحاب آن حضرت بود آموخت و نيز فرمود :در شبهاى نيمه شعبان و در هر شب جمعه خوانده مي‏شود،و براى‏ كفايت از گزند دشمنان و گشوده شدن درهاى روزى و آمرزش گناهان سودمند است.شيخ طوسى و سيّد ابن طاووس‏ آن را در كتابهاى دعاى خود آورده‏ اند .

سيماي شبكه تابان دعاي پرفيض كميل را با موضوع معارف و هدف ارشادي تربيتي جهت ايجاد فضاي معنوي براي بينندگان خود تهيه و پخش مي نمايد.


گالري تصاوير :


 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1