رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

ذكاوت - نمايش هفته - نمایش محتوای صدا

 

 


داستان نمايش ذكاوت برمي گردد به زمانهاي گذشته و دخالت دولت بريتانياي كبير در ايران . موضوع مربوط به پسر روستايي به نام ناصر است كه توسط نظميه دستگير شده و اتهام او اين است كه سركرده شورش عليه انگليس هست  . ناصر به سفارت بريتانيا در تهران فرستاده و از او بازجويي مي شود تا اعتراف كند كه اعلاميه ها كار او بوده است و نام دوستانش را هم بگويد ولي ناصر با آنها همكاري نمي كند . از آن طرف پدر ناصر پيرمردي تنها بود و مي خواست مزرعه اش را شخم بزند ، اما این کار خیلی سختی بود و تنها پسرش که می توانست به او کمک کند در زندان بود . پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد : پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال تو نيستي و من كاشت گندم را عقب مي اندازم ...... عوامل برنامه : نويسنده : مهدي سرخي زاده تهيه كننده و كارگردان : مهدي سرخي زاده هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : محمد رضا شجريان -  مرتضي نسيم سبحان - مهدي سرخي زاده - مهدي قانع - مهديه شريفي صدابردار : احمد صديقي برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .
Loading the player...
ذكاوت - نمايش هفته

داستان نمايش ذكاوت برمي گردد به زمانهاي گذشته و دخالت دولت بريتانياي كبير در ايران . موضوع مربوط به پسر روستايي به نام ناصر است كه توسط نظميه دستگير شده و اتهام او اين است كه سركرده شورش عليه انگليس هست  .

ناصر به سفارت بريتانيا در تهران فرستاده و از او بازجويي مي شود تا اعتراف كند كه اعلاميه ها كار او بوده است و نام دوستانش را هم بگويد ولي ناصر با آنها همكاري نمي كند .

از آن طرف پدر ناصر پيرمردي تنها بود و مي خواست مزرعه اش را شخم بزند ، اما این کار خیلی سختی بود و تنها پسرش که می توانست به او کمک کند در زندان بود . پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد :
پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال تو نيستي و من كاشت گندم را عقب مي اندازم ......

عوامل برنامه :

نويسنده : مهدي سرخي زاده

تهيه كننده و كارگردان : مهدي سرخي زاده

هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : محمد رضا شجريان -  مرتضي نسيم سبحان - مهدي سرخي زاده - مهدي قانع - مهديه شريفي

صدابردار : احمد صديقي

برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .