رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

رایحه فیض - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

رایحه فیض

Loading the player...

 سيماي مركز يزد برنامه رايحه فيض را در خصوص نماز جمعه شهرستانها تهيه و توليد مي كند. اين برنامه با ساختارتركيبي ساده توليد مي شود و آيتمهاي اين برنامه شامل فرازهايي از خطبه هاي نماز جمعه شهرستانها و بخش هاي استان يزد ، وله هاي رايانه اي ، پيامهاي كوتاه از ائمه و شخصيتها و گزارش هاي مردمي  مي باشد.

روز جمعه از اعیاد مهم مسلمانان است که در برخی از روایات از آن به عنوان افضل الایام ، برترین روزها یاد شده است.نماز جمعه عبادتي است همچون نمازهاي ديگر که در ظهر روز جمعه و با شرائط خاصي انجام مي شود، و در فضيلت اين نماز همين بس که سوره اي در قرآن به اين نام آمده و در آنجا صريحاً مؤمنان را به حضور در نماز جمعه دعوت فرموده است . نمازجمعه ، از شيوه هاي زيبا و دلپذير عبادت به شمار مي رود که از سوي دين مبين اسلام به منظور تحقق آرمان هاي اجتماعي، تشريع گرديده است. نمازجمعه علاوه بر اهداف عبادي و تربيتي، رويکردي به حکمتها و مصلحتهاي اجتماعي هم چون وحدت و همدلي، تعاون و برادري، عدالت و انصاف، و صلح و همزيستي دارد.

 ريشه دار كردن شناخت و باور عمومي به ارزش ها و بنيان هاي فكري انقلاب ، ارتقاء سطح تعلقات جامعه نسبت به اسلام و فرهنگ اسلامي ، ارتقاي شناخت و آگاهي عمومي نسبت به امور سياسي از اهداف توليد اين برنامه مي باشد .ترغيب جامعه به عبادات اسلامي بويژه عباداتهاي اجتماعي مثل نماز جمعه يكي از وظايف رسانه مي باشد.

برنامه رايحه فيض هر هفته دوشنبه ها ساعت 20:10 به مدت 30 دقيقه پخش مي شود.

 

سال تولید: 1395

تهيه كننده : محمد صادق اسلامي

تصوير بردار : علی ثابت 

دستیار صدا و تصویر  : رضا حمید نژاد

تدوينگر : محمد جواد شفیع حسیینینمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1