جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

رأی من - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

رأی من

Loading the player...

تولید سیمای مرکز یزد برنامه  " رأی من " را ویژه پنجمین دوره انتخابات شورای شهرو روستا تهیه و تولید می نماید . این برنامه قصد دارد با گزارش از مشاغل مختلف استان و بررسی نظرات آنها در خصوص شورای شهرو روستا به این موضوع بپردازد و انتظارات آنان  از نمایندگان شورای شهرو روستا را بیان می کند .  

شورا در قران کریم عبارت است ازآگاهی یافتن از نظرات گوناگون برای رسیدن به بهترین رای و نظر و این عمل حکم واجب را دارد.

خداوند متعال شورا و مشورت را از ویژگی های مومنان برمی شمارد و عمل به شورا و مشورت را برای مومنان عملی واجب می داند. قانون اساسی کشورمان که توسط جمعی ازحقوقدانان و فقهای برجسته بر اساس شرع مقدس اسلام نوشته و تدوین شده است اصول و ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران را ترسیم نموده و در فصل هفتم خود به شوراها پرداخته است.

در اصل یکصدم قانون اساسی آمده استبرای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی،اقتصادی،عمرانی،بهداشتی،فرهنگی آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی اداره امور هر روستا،بخش،شهر،شهرستان یا استان با نظارت، شورایی به نام شورای ده،بخش،شهر،شهرستان یا استان صورت می گیرد که اعضای آن را مردم همان محل انتخاب می کنند.

نقش شوراهای اسلامی در اداره جامعه بر شهروندان پوشیده نیست و ورود اهل فضل و دانش و متخصص و کارآمد در شوراهای اسلامی شهرو روستا برای خدمت به مردم اهمیت فراوان دارد بنابراین کسانی که می خواهند وارد شوراهای اسلامی شوندعلاوه بر داشتن شرایط عضویت در شوراها باید به قوانین و مقررات اداره شهر و روستا آشنا بوده و بتوانند وظایف خو درا به درستی انجام دهند.

رأی من هر روز در ساعت های 09:05 ، 20:36 و  21:00 به مدت 8 دقیقه از سیمای شبکه تابان به روی آنتن می رود . 

سال تولید: 1396

تهیه کننده ، کارگردان ، صدابردار و تصویر بردار : محمد رضا کشفی