جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

رسم عاشقی - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه رسم عاشقی ویژه برنامه دفاع مقدس رادیو یزد است که پنج شنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 20 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه رسم عاشقی  ویژه برنامه دفاع مقدس رادیو یزد است که پنج شنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 20 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.

ارزش‌هاي دفاع مقدس بخشي از ارزش هاي اجتماعي در جامعه اسلامي محسوب مي‌شوند كه در مقطع زماني خاصي به عنوان ارزش مطرح شده و حال با گذشت زمان ، اهميت حفظ آنها مسئله‌اي اجتماعي است ، ‌مسئله‌اي كه لازم است تا با برخورد مناسب از سوي برنامه‌ريزان فرهنگي و شركت فعالانه در جريان « اشاعه فرهنگي » همراه شود. پرداختن به عملياتهاي انجام شده در مدت زمان دفاع مقدس و روحيه ايثار و شهادت رزمندگان در آن زمان و پرداختن به پيروزيهاي كسب شده - آگاهي دادن نسبت به موقعيت استراتژيك ايران و تحليل و بررسي مسائل انقلاب از موضوعات برنامه ياد ياران است . اين برنامه با بيان خاطرات هشت سال دفاع مقدس به اين امر مهم اختصاص داده شده است . هدف از تولید این برنامه اقدام به بازگویی خاطرات و رشادتهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس - حفظ ارزشهاي دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت نموده است. این برنامه قصد دارد با بیان این خاطرات و مطالب ناگفته جنگ، این حماسه سازی ها و رشادت ها را به نسل کنونی انتقال دهد و گنجینه اي برای آیندگان باشد . ضمنا در این برنامه به معرفی عملیات ها و عوامل پیروزی رزمندگان نیز پرداخته می شود.

آیتم های برنامه به شرح زیر است :

1- معرفی شهدا و وصیتنامه

2- معرفی کتاب دفاع مقدس

3- خاطرات جبهه(مونولوگ طنز) : به شکل مونولوگ گوینده می خواند

4- گزارش:گزارش از ایثارگران و جانبازان

5- موسیقی

6- موسیقی بی کلام

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : حمید طلایی

گوينده :  ظهیرالدین فاریابی

نويسنده : فاطمه دانايي

گزارشگر :  حسين آقايي

صدابردار : جمال فلاح