رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

رسم عاشقی - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه رسم عاشقی ویژه برنامه دفاع مقدس رادیو یزد است که به مرور زندگی و خاطرات رزمندگان استان یزد در دوران دفاع مقدس می پردازد . این برنامه پنج شنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 20 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

تهيه كننده : مریم تقی زاده

گوينده :  سعید طالبی پور

نويسنده : مریم تقی زاده

گزارشگر :  محمد جلال اقتصادی

صدابردار : علی دهقانی زاده

برنامه رسم عاشقی  ویژه برنامه دفاع مقدس رادیو یزد است که به مرور زندگی و خاطرات رزمندگان استان یزد در دوران دفاع مقدس می پردازد . این برنامه پنج شنبه ها از ساعت 13:30 به مدت 20 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

ارزش‌هاي دفاع مقدس بخشي از ارزش هاي اجتماعي در جامعه اسلامي محسوب مي‌شوند كه در مقطع زماني خاصي به عنوان ارزش مطرح شده و حال با گذشت زمان ، اهميت حفظ آنها مسئله‌اي اجتماعي است ، ‌مسئله‌اي كه لازم است با برخورد مناسب از سوي برنامه‌ريزان فرهنگي و شركت فعالانه در جريان « اشاعه فرهنگي » همراه شود.

پرداختن به عمليات هاي انجام شده در مدت زمان دفاع مقدس و روحيه ايثار و شهادت رزمندگان در آن زمان و پرداختن به پيروزي هاي كسب شده - آگاهي دادن نسبت به موقعيت استراتژيك ايران و تحليل و بررسي مسائل انقلاب از موضوعات برنامه رسم عاشقی است .

اين برنامه با مرور زندگی و خاطرات رزمندگان استان یزد در دوران دفاع مقدس به اين امر مهم اختصاص داده شده است . هدف از تولید این برنامه آشنایی مخاطبان به ویژه جوانان با روحیات و رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است . این برنامه قصد دارد علاوه بر پرداختن به ارزش هاي دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت، با بیان خاطرات و مطالب ناگفته جنگ، این حماسه سازی ها و رشادت ها را به نسل کنونی انتقال دهد و گنجینه اي برای آیندگان باشد .

ضمنا در این برنامه به معرفی عملیات و عوامل پیروزی رزمندگان استان یزد نیز پرداخته می شود.

برنامه رسم عاشقی را با بخش های زیر بشنوید :

معرفی شاعر دفاع مقدس از استان یزد و خواندن بخشی از شعر

معرفی سایت های مرتبط با موضوع دفاع مقدس

فرهنگ جبهه : یک مونولوگ طنز است که یکی از خاطرات طنز دوران دفاع مقدس را بیان می کند.

گزارش : گزارشگر برنامه با خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان و همرزمان آن ها گفتگو می کند.

یادمان شهدا : وصیت نامه شهدای استان یزد را قرائت می کند.

سال تولید: 1396