رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

رنگین کمان - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه رنگین کمان ویژه برنامه نوجوانان است که شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 16:35 به مدت 20 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه رنگین کمان  ویژه برنامه نوجوانان است که شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت06:40 صبح به مدت 20 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.

امروزه عصر، عصر اطلاعات و سرعت است شما با کمترین تلاش، با یک کلیک یا دکمه به تمام اخبار جهان دسترسی پیدا می کنیم و در اختیار شما قرار می گیرد. رسانه های جمعی شامل رادیو، تلویزیون، ماهواره، رایانه، اینترنت و … است.

بازیهای کامپیوتری و پلی استیشین نوجوانان را سرگرم خود کرده و فرزندان ما را، از ما دور کرده است. در روزگار گذشته دوران ما این گونه نبود بچه ها با هم در حیاط یا کوچه جمع می شدند بازی می کردند و لذت می بردند اما الان خانه های حیاط دار به آپارتمان تبدیل شده و نوجوان درون یک اتاق جلوی یک جعبه ی جادویی به نام کامپیوتر ساعت ها می نشیند و خود را سرگرم می کند و این کامپیوتر یا رسانه های دیگر اختیار را از شما گرفته و دیگر شما تسلطی روی فرزند خود ندارید.

دیگر دوره ای که خانواده، مدرسه و دوستان نقش داشتند، گذشته و در حال حاضر تاثیر رسانه ها بر نوجوان حرف اول را می زنند. اگر قرار به انتخاب هم باشد، کودکان و نوجوانان معمولا رسانه ها را بر آنچه در خانواده به آنها آموزش می دهند، ترجیح می دهند.

نوجوانان امروز از رسانه ها الگو می گیرند، مثلا پسرها از فوتبالیست ها یی که مسابقه های آنها را تماشا می کنند و دخترها از هنرپیشه فیلم ها. والدین نمی توانند نوجوان را به پذیرش ایده ها و باورهای خودشان محدود و وادار کنند و از آنجا که نقش رسانه ها در زندگی نوجوان نیرومند است، گفته های پدر و مادر شاید در کوتاه مدت موثر باشد ولی در درازمدت، نه.

در چنین شرایطی باید تاثیر رسانه ها بر زندگی نوجوان را بپذیریم. والدین باید نقش حاکمیت مطلق را کنار بگذارند و نقش رسانه ها در تربیت نوجوانان خود بپذیرند ولی نقش نظارتی خود را تقویت کنند. به عبارت دیگر، آنها باید به بچه ها مهارت چگونه استفاده کردن از رسانه و تعامل با رسانه ها را یاد بدهند. اینکه سعی کنیم نوجوان را از رسانه ها دور کنیم، در عمل ممکن نیست.

رنگین کمان برنامه ای شاد ویژه نوجوانان است که در آن سعی می شود آیتم ها کوتاه بوده و برنامه ریتمی شاد و پرانرژی داشته باشد ضمن این که هدف اصلی برنامه، آموزش و بیان مهارت های مورد نیاز نوجوانان و پرداختن به مسائل و موضوعات مرتبط با آن ها است.در این برنامه گزارشگران نوجوان با نوجوانان درباره موضوع برنامه گفتگو می کنند.در آیتم زنگ انشا، دو نوجوان پسر و دختر درباره یک موضوع، انشایی می خوانند.در بخش بعدی برنامه، نمایش طنز متناسب با سنین نوجوانی پخش می شود.آیتم مشاهیر یزد، به معرفی یکی از مشاهیر استان می پردازد.

در فواصل برنامه موسیقی بی کلام و با کلام متناسب با فضای برنامه پخش می شود و همچنین پیامک های مخاطبان توسط مجری، خوانده می شود وتلفن های شنوندگان نیز در فواصل مختلف پخش می شود.

آیتم ترفندهای رایانه ای، از دیگر بخش های برنامه است که در آن، ترفندهای ویندوز برای مخاطبان آموزش داده می شود.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : مهدی سرخی زاده

گوينده :  حامد امتحانی

نويسنده : مهدی سرخی زاده

صدابردار : علیرضا احمدیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و تشکر از برنامه خوبتون.ریتم برنامه باعث... علی رفیع ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ ۱۲:۴۹
باسلام پسر من شانزده سالشه وحکم مرشدی را داره خودم... مامان امیر حاتمی ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ ۱۰:۲۶

مامان امیر حاتمی
باسلام پسر من شانزده سالشه وحکم مرشدی را داره خودم خیلی دوست دارم که صبح ها مثل بقه بچه ها که صداشون می شنویم بشنوم چطوری صداش براتون بفرستم تا پخش کنید با تشکر
از رضوانشهر صدوق
مدیر سایت» با سلام.شما می توانید با مراجعه به قسمت شهروند خبرنگار فایل مربوطه را بفرستید (در حجم کم.)تا به بخش تولید و ارزیابی ارجاع شود.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ ۱۰:۲۶
علی رفیع
با سلام و تشکر از برنامه خوبتون.ریتم برنامه باعث جذابیت برنامه می شود.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ ۱۲:۴۹