رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

رنگین کمان - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه رنگین کمان ویژه برنامه نوجوانان است که شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 06:35 به مدت 15 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه رنگین کمان  ویژه برنامه نوجوانان است که شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 06:35 به مدت 15 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

امروزه عصر، عصر اطلاعات و سرعت است شما با کمترین تلاش، با یک کلیک یا دکمه به تمام اخبار جهان دسترسی پیدا می کنیم و در اختیار شما قرار می گیرد. رسانه های جمعی شامل رادیو، تلویزیون، ماهواره، رایانه، اینترنت و … است.

نوجوانان امروز از رسانه ها الگو می گیرند، مثلا پسرها از فوتبالیست ها یی که مسابقه های آنها را تماشا می کنند و دخترها از هنرپیشه فیلم ها. والدین نمی توانند نوجوان را به پذیرش ایده ها و باورهای خودشان محدود و وادار کنند و از آنجا که نقش رسانه ها در زندگی نوجوان نیرومند است، گفته های پدر و مادر شاید در کوتاه مدت موثر باشد ولی در درازمدت، نه.

در چنین شرایطی باید تاثیر رسانه ها بر زندگی نوجوان را بپذیریم. والدین باید نقش حاکمیت مطلق را کنار بگذارند و نقش رسانه ها در تربیت نوجوانان خود بپذیرند ولی نقش نظارتی خود را تقویت کنند. به عبارت دیگر، آنها باید به بچه ها مهارت چگونه استفاده کردن از رسانه و تعامل با رسانه ها را یاد بدهند. اینکه سعی کنیم نوجوان را از رسانه ها دور کنیم، در عمل ممکن نیست.

رنگین کمان برنامه ای شاد ویژه نوجوانان است که در آن سعی می شود آیتم ها کوتاه بوده و برنامه ریتمی شاد و پرانرژی داشته باشد ضمن این که هدف اصلی برنامه، آموزش و بیان مهارت های مورد نیاز نوجوانان و پرداختن به مسائل و موضوعات مرتبط با آن ها است . شما نوجوانان عزیز می توانید رنگین کمان را با بخش های زیر دنبال کنید :

گزارش : گزارشگران نوجوان با نوجوانان درباره موضوع برنامه گفتگو می کنند .

معرفی کتاب : از دیگر بخش های برنامه است که در آن، یک کتاب ویژه نوجوانان توسط یک نوجوان معرفی و بخشی از کتاب نیز خوانده می شود .

روانشناس : یک کارشناس روانشناسی درباره یک موضوع ویژه نوجوانان صحبت می کند .

زنگ انشا : یک نوجوان درباره یک موضوع، انشایی می خواند .

در فواصل برنامه موسیقی بی کلام و با کلام متناسب با فضای برنامه پخش می شود و همچنین پیامک های مخاطبان توسط مجری، خوانده می شود و تلفن های شنوندگان نیز در فواصل مختلف پخش می شود .

تاریخ تولید: 1396

تهيه كننده : حامد امتحانی

گوينده :  حامد امتحانی

نويسنده : راحله کمال زاده

صدابردار : علیرضا احمدی