رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

روز اسلام - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روز اسلام

تهيه كننده:سید محسن شمس الدینی

کارگردان :مهدی کارگر

صدابردار سید جواد حسینی پور

تصويربردارن فرهادچراغي – محمد رضاكشفي – مریم صادقي

مجری: جواد سعیدنیا

دستيار تهيه : حسین عقیلی

تدوین : زهرا شیرزاده

 

سيماي شبكه تابان ویژه برنامه تلویزیونی " روز اسلام " را با موضوع انعکاس حضور پر شور مردم استان يزد در راهپیمایی روز جهانی قدس  به تصوير مي كشد.

روز قدس، نماد توجه اسلامی به یکی از اماکن بزرگ خود، نماد انسجام اسلامی نسبت به یکی از مسایل مهم و نماد همبستگی با ملت مظلوم فلسطین است؛ .ملتی که در شرایط سخت و طولانی مدت مواجهه با رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. از این رو، روز قدس واجد سه شأن اساسی است: توجه به یکی از اماکن مقدس، توجه به انسجام جهان اسلامی و توجه به مظلومیت بخشی از امت اسلامی.
روز قدس توانسته است توجه فراگیری را به صورت همزمان نسبت به قدس شریف، ایجاد کند و از این جهت روز قدس واجد قابلیت و ظرفیتی اساسی به عنوان یک راهبرد در بین امت اسلامی است، بنابراین روز قدس شأن چهارمی پیدا می‌کند و آن جنبه راهبردی بودن برای آینده و توجه داشتن نسبت به آن است.
واقع شدن روز قدس در ماه مبارک رمضان، بعد پنجم آن است. به این دلیل که ماه رمضان، ماه مقدس و مشترک بین همه مسلمانهاست. در این ماه توجه داشتن به روز قدس به معنای ایجاد پیوند بین دو امر مقدس است، یکی ماه مبارک رمضان و دیگری مسجدالاقصی است.
اینکه روز قدس در پایان ماه رمضان قرار گرفته، خود ملهم این معناست که ماه مبارک رمضان علاوه بر اینکه می‌باید در انسان ورع و تقوا ایجاد کند، این تقوا باید دارای بُعد اجتماعی نیز باشد که در این میان، ابعاد اجتماعی جهان اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
انتخاب این روز از سوی حضرت امام خمینی رحمت‌ا... علیه، بیانگر هوشمندی و توان بالای ایشان در امر رهبری جامعه مسلمانان بوده است. بحمدا... این روز، هر سال بهتر از گذشته توجه برانگیز بوده است. بنابراین ما باید بکوشیم تا هر چه بیشتر به اهمیت این روز، توجه و به بایسته‌های آن عمل کنیم.
روز اسلام دارای آیتم های مختلف؛ کلام امام (ره) و رهبری، وله، گزارش از شهرستانها،  اطلاعیه های مربوط به راهپیمایی ، پیامهای تلفنی و پیامکهایی مردمی ، گفتگو با كارشناسان سیاسی  و مهمانان برنامه ، سرود و موسيقي حماسی ، پخش مستقیم راهپیمایی روز جهانی قدس ، ارتباط زنده با 5 گروه مستقر در مسیر راهپیمایی مي باشد.

رویکرد محوری این برنامه  معرفی جنایتهای اسرائیل و امريكا  ،همچنین حمایت از بیداری و خیزش اسلامی در منطقه است.

این برنامه در روز قدس از ساعت 9الي 12:30 صبح به انعکاس حضور پرشور مردم استان يزد در  راهپیمایی بصورت زنده می پردازد.

سال تولید: 1396


نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1