جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

روز اسلام - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روز اسلام

 

تهیه کننده: سید محسن شمس الدینی

کارگردان پخش:ابوالفضل ترابی

اجرا: صادق خواجه ای ، محسن فلاح

تصویربردار: فرهاد چراغی، مریم صادقی

 

روز قدس، نماد توجه اسلامی به یکی از اماکن بزرگ خود، نماد انسجام اسلامی نسبت به یکی از مسایل مهم و نماد همبستگی با ملت مظلوم فلسطین است؛ .ملتی که در شرایط سخت و طولانی مدت مواجهه با رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. از این رو، روز قدس واجد سه شأن اساسی است: توجه به یکی از اماکن مقدس، توجه به انسجام جهان اسلامی و توجه به مظلومیت بخشی از امت اسلامی.
روز قدس توانسته است توجه فراگیری را به صورت همزمان نسبت به قدس شریف، ایجاد کند و از این جهت روز قدس واجد قابلیت و ظرفیتی اساسی به عنوان یک راهبرد در بین امت اسلامی است، بنابراین روز قدس شأن چهارمی پیدا می‌کند و آن جنبه راهبردی بودن برای آینده و توجه داشتن نسبت به آن است.
واقع شدن روز قدس در ماه مبارک رمضان، بعد پنجم آن است. به این دلیل که ماه رمضان، ماه مقدس و مشترک بین همه مسلمانهاست. در این ماه توجه داشتن به روز قدس به معنای ایجاد پیوند بین دو امر مقدس است، یکی ماه مبارک رمضان و دیگری مسجدالاقصی است.
اینکه روز قدس در پایان ماه رمضان قرار گرفته، خود ملهم این معناست که ماه مبارک رمضان علاوه بر اینکه می‌باید در انسان ورع و تقوا ایجاد کند، این تقوا باید دارای بُعد اجتماعی نیز باشد که در این میان، ابعاد اجتماعی جهان اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
انتخاب این روز از سوی حضرت امام خمینی رحمت‌ا... علیه، بیانگر هوشمندی و توان بالای ایشان در امر رهبری جامعه مسلمانان بوده است. بحمدا... این روز، هر سال بهتر از گذشته توجه برانگیز بوده است. بنابراین ما باید بکوشیم تا هر چه بیشتر به اهمیت این روز، توجه و به بایسته‌های آن عمل کنیم.

سيماي شبكه یزد  با تهیه  ویژه برنامه ای باعنوان « روز اسلام » ، حضور پر شور مردم استان يزد در  راهپیمایی روز جهانی قدس را  به تصوير مي كشد. این برنامه بصورت زنده روزجمعه 10 خرداد رأ س ساعت 9:10 ازشبکه یزد پخش خواهد شد.

سال تولید: 1398


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

نمایش نظرسنجی

اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا و پخش برنامه های آگاهی سازی مخاطب را از برنامه های صداوسیمای مرکز یزد چگونه ارزیابی می کنید؟
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
0% 0 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیارضعیف

کل آرا: 0