جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

روز سیزدهم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روز سیزدهم

Loading the player...

تولید سیمای شبکه تابان ویژه برنامه " روز سیزدهم " را ویژه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی تهیه و پخش می نماید .دراین برنامه ی گفتگو محور با ساختار میزگرد با حضور کارشناسان و دانشجویان به موضوع نقش دانشجویان در فعالیت های سیاسی می پردازد .

در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. روز 13 آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است. در روز 13 آبان 1343، مأموران رژیم شاه،خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز 13 آبان 1357، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار جهانی » نام گذاری کردند.

«روز سیزدهم »چهارشنبه 12 آبان از ساعت 19:30 تا 20:15 به مدت 45 دقیقه و پنج شنبه 13 آبان از ساعت 17:30 تا 18 به مدت 30 دقیقه  از شبکه تابان به سمع و نظر مردم دارالعباده می رسد.

سال تولید: 1395

تهیه کننده : مسعود حکام زاده 

کارگردان : غلامرضا حاجی زاده

صدابردار : مرضیه حسن زاده

تصویر بردار: محمد رضا کشفی - سیدهاشم پورحسینی - محمد دهقانی 

مجری : سید عباس امام 

کارشناس : دکتر غفوری