جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

روز صدا و سیما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روز صدا و سیما

در عصر کنونی که عصر ارتباطات نامیده شده، رسانه ها و به ویژه صدا و سیما، با انتقال دانش و اطلاعات جدید و مبادله افکار، در راه پیشرفت جوامع نقش مهمی را ایفا می کنند. با آغاز این عصر، جوامع بشری در آستانه دگرگونی های مهمی قرار دارند و یکی از مهم ترین نتایج این دگرگونی ها، تغییر در عقاید و راه و رسم زندگی مردم است. صدا و سیما به عنوان یک رسانه عمومی و مردمی، هم تحت تأثیر تحولات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و هم دگرگونی های جوامع را در خود منعکس می کند و در این بین، نقش بسیار اساسی و حیاتی به عهده دارد. در صورتی که این وسایل در راستای اهداف جامعه قرار گیرند، وسیله اصلاح، وحدت، کنترل درونی و اشاعه ارزش های به وجود آمده در جامعه خواهند شد و اگر بر خلاف اهداف جامعه عمل کند، به وسیله ای زیان بار مبّدل می شود.باتوجه به نقش مهم رسانه صداوسیما، این نهاد همواره مورد توجه مسئولین بلند پایه جمهوری اسلامی ایران بوده است. درنهم مرداد 1375، سالروز بازدید تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با عنوان روز صدا و سیما نامگذاری گردید. حضرت آیت اللّه خامنه ای، مقام معظم رهبری، در بازدید سیزده ساعته خود از این سازمان، پس از آشنایی با واحدهای گوناگون سازمان، بیاناتی درباره فعالیت های سازمان ایراد فرمودند و از روند کلی فعالیت های آن، اظهار رضایت کردند. در میان رهنمودهایی که مقام معظم رهبری برای موضوعات مختلف جامعه ایراد فرموده­اند بیانات ایشان درباره صدا وسیما را مرور می کنیم.ایشان در باره صداوسیما می فرمایند:

"ما باید روز به روز شاهد نوآوری، ابتکار، خلاقیت و ارائه کارهای خوب و برجسته در صدا و سیما باشیم و کارگذاران این سازمان، برای جبران مظلومیت صدای حق انقلاب و مقابله با فریاد باطل دشمن برنامه ریزی کنند.

صدا و سیما به عنوان یک دستگاه تأثیرگذار بر رفتار، اندیشه های سیاسی، عقاید مذهبی و فرهنگ عمومی مردم، باید هدایتگر جامعه در جهت خیر و صلاح باشد.

از علما و صاحب نظران و هنرمندان و دیگر قشرهایی که به نحوی می توانند در رسانیدن این سازمان مهم به جایگاه شایسته خود مؤثر باشند، انتظار دارم که با مدیریت آن همکاری کنند.

به طور کلی صدا و سیما مدرسه ای گسترده برای طرح حقایق اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و معارف اهل بیت علیهم السلام به گونه ای اصیل و صحیح گردد.

هدف در صدا و سیمای جمهوری اسلامی، تأثیر گذاشتن بر روی انسان ها و کشاندن آن ها به سمت آن انسانی است که اسلام و بینش انقلابی اسلامی می خواهد آن انسان را بسازد و به وجود بیاورد.

هدف این است که صدا و سیما را به آن اوجی برسانیم که کلیه برنامه های مطلوب با بهترین کیفیت ها در جهت رسوخ دادن و نفوذ دادن اندیشه اسلام ناب در زندگی مخاطبینش باشد تا به حد کمال برسد."

امید است با الطاف الهی و  در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش همکاران گرامی، همواره شاهد درخشش روزافزون برنامه های صداوسیما در کل کشور باشیم. این روز رابه همه همکارانمان در مراکز مختلف صداوسیما در کل کشور تبریک می گوییم.

.

 نمایش نظرسنجی

اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا و پخش برنامه های آگاهی سازی مخاطب را از برنامه های صداوسیمای مرکز یزد چگونه ارزیابی می کنید؟
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
0% 0 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیارضعیف

کل آرا: 0