رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

زخم كينه - نمايش هفته - نمایش محتوای صدا

 

 


زخم كينه برنامه ای است تولید شده در گروه نمایش مركز يزد که بصورت هفته ای پخش خواهد شد. این مجموعه نمایش که تحت عناوین و موضوعات مختلف می باشد داستانهاي نمايشي جالبي را براي شنوندگان توليد و پخش مي كنند . نمايش اينگونه شروع مي شود كه دو رفيق به نامهاي پهلوان عباس و پهلوان اكبر كه هر دو هم از پهلوانان خوب شهر بودند در كنار هم زندگي مي كردند . حدود بيست و پنج سال پيش يك روز قرار مي شود كه بين پهلوانان شهر يكي انتخاب شود براي بزرگتري و پهلواني شهر كه زورخانه را بچرخاند ، بين پهلوان ها   مسابقه كشتي گذاشتند و همه از دور خارج شدند به جز پهلوان اكبر و پهلوان عباس ، وقتي اين دو نفر هم كشتي مي گيرند پهلوان عباس برنده مي شود و پهلوان اكبر دلگير مي شود . چند روز بعد هم جسد پهلوان اكبر در حمام پيدا مي كنند و جنازه را به هيچ كس نشان نمي دهند مگر پهلوان عباس كه جسد را مي بيند . و حالا كه چند سال از آن زمان مي گذرد پسر پهلوان اكبر كه داماد پهلوان عباس شده از موضوعي خبردار مي شود و حرف از انتقام ميزند چون كينه كسي كه باعث شده پدرش بميرد را به دل مي گيرد و معلوم مي شود كه در اين ميان فردي به نام تيمور كه دل خوشي از پهلوان اكبر ندارد چون او هم همان سالها از پهلوان عباس شكست خورده به الياس پسر پهلوان اكبر حرفهايي در مورد مرگ پدرش گفته و او را تحريك كرده و پهلوان عباس را قاتل پدرش معرفي كرده است .  تيمور ، الياس را تحريك مي كند تا پهلوان عباس را بكشد ولي در ميان جنجالي كه به پا مي شود تيمور اشتباها حرفهايي مي زند كه مشكوك است به خاطر اينكه هيچ كس ازنحوه مرگ پهلوان اكبر خبر نداشته است ولي تيمور براي تحريك الياس مي گويد .... عوامل برنامه : نويسنده : مهدي سرخي زاده هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : ناهيد فرجي - رضا ادهمي - اميد صالحي - محمد رضا شجريان - محمد اركان صدابردار : احمد صديقي تهيه كننده و كارگردان : مهدي سرخي زاده برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .
Loading the player...

زخم كينه برنامه ای است تولید شده در گروه نمایش مركز يزد که بصورت هفته ای پخش خواهد شد.

این مجموعه نمایش که تحت عناوین و موضوعات مختلف می باشد داستانهاي نمايشي جالبي را براي شنوندگان توليد و پخش مي كنند .

نمايش اينگونه شروع مي شود كه دو رفيق به نامهاي پهلوان عباس و پهلوان اكبر كه هر دو هم از پهلوانان خوب شهر بودند در كنار هم زندگي مي كردند . حدود بيست و پنج سال پيش يك روز قرار مي شود كه بين پهلوانان شهر يكي انتخاب شود براي بزرگتري و پهلواني شهر كه زورخانه را بچرخاند ، بين پهلوان ها   مسابقه كشتي گذاشتند و همه از دور خارج شدند به جز پهلوان اكبر و پهلوان عباس ، وقتي اين دو نفر هم كشتي مي گيرند پهلوان عباس برنده مي شود و پهلوان اكبر دلگير مي شود . چند روز بعد هم جسد پهلوان اكبر در حمام پيدا مي كنند و جنازه را به هيچ كس نشان نمي دهند مگر پهلوان عباس كه جسد را مي بيند .

و حالا كه چند سال از آن زمان مي گذرد پسر پهلوان اكبر كه داماد پهلوان عباس شده از موضوعي خبردار مي شود و حرف از انتقام ميزند چون كينه كسي كه باعث شده پدرش بميرد را به دل مي گيرد و معلوم مي شود كه در اين ميان فردي به نام تيمور كه دل خوشي از پهلوان اكبر ندارد چون او هم همان سالها از پهلوان عباس شكست خورده به الياس پسر پهلوان اكبر حرفهايي در مورد مرگ پدرش گفته و او را تحريك كرده و پهلوان عباس را قاتل پدرش معرفي كرده است .  تيمور ، الياس را تحريك مي كند تا پهلوان عباس را بكشد ولي در ميان جنجالي كه به پا مي شود تيمور اشتباها حرفهايي مي زند كه مشكوك است به خاطر اينكه هيچ كس ازنحوه مرگ پهلوان اكبر خبر نداشته است ولي تيمور براي تحريك الياس مي گويد ....

عوامل برنامه :

نويسنده : مهدي سرخي زاده

هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : ناهيد فرجي - رضا ادهمي - اميد صالحي - محمد رضا شجريان - محمد اركان

صدابردار : احمد صديقي

تهيه كننده و كارگردان : مهدي سرخي زاده


برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .