جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

زیر نور ماه - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه زیر نور ماه، برنامه سحرگاهی رادیو یزد است که سعی دارد در کنار آیتم های متنوع، لحظاتی آرامش بخش را برای شنوندگان فراهم کند.این برنامه را می توانید هر روز رأس ساعت 02:00 بامداد به مدت 120 دقیقه از رادیو یزد بشنوید.
Loading the player...

رابطه متقابل فرهنگ و رسانه ریشه در تاریخ حیات بشر دارد و می‌توان گفت پیدایش رسانه همزاد جامعه بوده است. در طول تاریخ ، انسان برای انتقال پیام خود ، رسانه‌ها را به کار گرفته و فرهنگ خود را نیز با آن گسترش داده است. لذا بحث فرهنگ رسانه هم نوعی بحث تاریخی به شمار می‌رود.

رسانه ها اعم از رسانه های دیداری ، رسانه های شنیداری و رسانه های دیداری _ شنیداری بزرگترین سهم را در راه انتقال میراث فرهنگی و فکری و تربیت افراد جامعه به عهده دارند که تعالی فرهنگ و تربیت انسانی را موجب می شوند و انسان ها می توانند از رسانه های فرهنگی در راه رسیدن به تعالی و تربیت صحیح استفاده کنند .

برنامه  زیر نور ماه، برنامه سحرگاهی رادیو یزد است که سعی دارد در کنار آیتم های متنوع، لحظاتی آرامش بخش را برای شنوندگان فراهم کند.این برنامه را می توانید هر روز رأس ساعت 02:00 بامداد به مدت 120 دقیقه از رادیو یزد بشنوید.

در بخش کیمیای خاک، اماکن تاریخی استان یزد معرفی می شود. قوال و غزل به معرفی شاعران معروف استان یزد می پردازد و بخشی از اشعارشان نیز خوانده می شود.برگ سبز نام بخش دیگر برنامه است که داستان های کوتاه و پندآموز به سع شنوندگان عزیز می رسد. با مشاهیر و مفاخر استان در بخش مشاهیر آشنا می شویم.ذهن زیبا، صحبت های روانشناس درباره موضوع های اجتماعی و مبتلا به جامعه است.در بخش قرار دل، صحبت های کارشناس مذهبی را می توانیم بشنویم.

در برنامه موسیقی های بی کلام و باکلام زیبا و متناسب با فضای برنامه پخش می شود.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : نعیمه توکلی

گوينده :  حسین درستکار

نويسنده : راحله کمال زاده

صدابردار : علی دهقانی زاده