رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

سالهاي دور از خانه-نمايش هفته - نمایش محتوای صدا

 

 


صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان سالهاي دور از خانه و به صورت طنز است كه واحد نمايش راديو آن را توليد و پخش كرده است . داستان اين نمايش از آنجا شروع مي شود كه زن و مردي كه شش ماه است از عقدشان مي گذرد و پدر خانم از اين وضع ناراحت است ولي مرد نه به خانه پدر خود و نه خانه پدر خانم مي رود و مي گويد كنار هم زندگي كردن اصطحكاك ايجاد مي كند و زن مي گويد پس بايد خانه اجاره اي پيدا كنيم و قرار مي شود به بنگاه  يكي از دوستان پدر خانم بروند و از او بخواهند كه خانه اي برايشان پيدا كند بنابراين به بنگاه مي روند و قرار مي شود مرد بنگاهي جاي مناسبي برايشان پيدا كند و مي گويند فقط دويست هزار تومان پول دارند كه اين باعث تعجب مرد بنگاهي مي شود به همين خاطر زن مي گويد هزينه آن فرقي نمي كند و بنگاهي هم مشخصات چند تا خونه مي گويد كه يكي بدون حمام و دستشويي - يكي بدون خواب - يكي بدون در ورودي و .... كه زن و مرد اعتراض مي كنند و بنگاهي هم مي گويد خوب من مي خواهم خونه اي به شما بدهم كه به اندازه پولتون باشه و آنها از آنجا بيرون مي آيند و قرار ميشه كه فردا برگردند و آنها فردا بر مي گردند و دوباره خود را به بنگاهي معرفي مي كنند و بنگاهي مي گويد چند تا كيس خوب دارد كه يكي از آنها در محله گلابي ها است و با هم مي روند تا خانه مورد نظر را ببينند . وقتي به آنجا مي رسند با محله اي آشنا مي شوند كه قبلا گفته شده بود همانند گلابي ، بي سر و صدا و ساكت است  و همه داشتند به سكوت آنجا توجه مي كردند كه در همين موقع ... ....... عوامل برنامه : تهيه كننده : مژگان سازنده نويسنده و كارگردان : فرشاد نجاريان هنرمندان : مهدي كفاش زاده - مژگان سازنده - فرشاد نجاريان - اصغر خوش خواهش صدابردار : جمال فلاح برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .
سالهاي دور از خانه-نمايش هفته

صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان سالهاي دور از خانه و به صورت طنز است كه واحد نمايش راديو آن را توليد و پخش كرده است .

داستان اين نمايش از آنجا شروع مي شود كه زن و مردي كه شش ماه است از عقدشان مي گذرد و پدر خانم از اين وضع ناراحت است ولي مرد نه به خانه پدر خود و نه خانه پدر خانم مي رود و مي گويد كنار هم زندگي كردن اصطحكاك ايجاد مي كند و زن مي گويد پس بايد خانه اجاره اي پيدا كنيم و قرار مي شود به بنگاه  يكي از دوستان پدر خانم بروند و از او بخواهند كه خانه اي برايشان پيدا كند بنابراين به بنگاه مي روند و قرار مي شود مرد بنگاهي جاي مناسبي برايشان پيدا كند و مي گويند فقط دويست هزار تومان پول دارند كه اين باعث تعجب مرد بنگاهي مي شود به همين خاطر زن مي گويد هزينه آن فرقي نمي كند و بنگاهي هم مشخصات چند تا خونه مي گويد كه يكي بدون حمام و دستشويي - يكي بدون خواب - يكي بدون در ورودي و .... كه زن و مرد اعتراض مي كنند و بنگاهي هم مي گويد خوب من مي خواهم خونه اي به شما بدهم كه به اندازه پولتون باشه و آنها از آنجا بيرون مي آيند و قرار ميشه كه فردا برگردند و آنها فردا بر مي گردند و دوباره خود را به بنگاهي معرفي مي كنند و بنگاهي مي گويد چند تا كيس خوب دارد كه يكي از آنها در محله گلابي ها است و با هم مي روند تا خانه مورد نظر را ببينند . وقتي به آنجا مي رسند با محله اي آشنا مي شوند كه قبلا گفته شده بود همانند گلابي ، بي سر و صدا و ساكت است  و همه داشتند به سكوت آنجا توجه مي كردند كه در همين موقع ..........

عوامل برنامه :

تهيه كننده : مژگان سازنده

نويسنده و كارگردان : فرشاد نجاريان

هنرمندان : مهدي كفاش زاده - مژگان سازنده - فرشاد نجاريان - اصغر خوش خواهش

صدابردار : جمال فلاح

برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .