جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

سالک عشق - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سالک عشق

Loading the player...

صدا و سیمای مرکز یزد گوشه ای از زندگی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حسنعلی را در قالب مستند به تصویر کشیده است .

حجة الاسلام والمسلین مرحوم حاج شیخ جواد حسنعلی فرزند شيخ محمد جعفر بن ملا جواد ازعالمان ديني و از امامان جمعه يزد در سال ۱۳۰۱ هجری شمسی در شهر تفت دیده به جهان گشود.

امام جمعه فقید شهرستان تفت در سال ۱۳۵۷ از طرف سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی (ره) به امامت جمعه مردم مؤمن و ولایتمدار تفت منصوب گردید .

این سعید فقید و معلم بزرگ اخلاق ، در تاریخ نهم دی ماه سال ۱۳۶۳ حکم امامت جمعه ایشان از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره ) صادر شد و تا زمان رحلت در این منصب مهم دینی و عبادی و سیاسی به وظیفه خطیر امامت جمعه مشغول بودند.

مرحوم حسنعلی از عالمان به نام ، برجسته و مبارز استان یزد به شمار می روند که سال های متمادی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری ، منویات امام (ره) و مقام معظم رهبری ، تلاش های مضاعفی داشته است .

در زمان دفاع مقدس هم یار و یاور رزمندگان جان برکف سپاه اسلام و حامی همیشگی آنها بوده است .در سال ۱۳۸۸ آیین نکوداشت این عالم وارسته و معلم اخلاق در کانون فرهنگی تربیتی ولایت این شهرستان برگزار شد.

ایشان به علت کهولت سن و سکته قلبی در سن 90 سالگی در تاریخ 3/1/1390دارفانی را وداع گفت.

 

گالری تصاویر :نمایش نظرسنجی

اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا و پخش برنامه های آگاهی سازی مخاطب را از برنامه های صداوسیمای مرکز یزد چگونه ارزیابی می کنید؟
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
0% 0 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیارضعیف

کل آرا: 0