رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

سبک نوحه مرحوم سعادتمند - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سبک نوحه مرحوم سعادتمند

Loading the player...

سیمای شبکه تابان در خصوص سبک نوحه خوانی در یزد و تحلیل و بررسی این موضوع ویژه برنامه ای را تهیه و تولید نموده است .

محرم ماه شور و اشتیاق عشاق و عزاداران حسینی به حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) و ائمه اطهار است . از بارزترین نمودهای اظهار ارادت به حضرت سید الشهدا (ع) نوحه خوانی در دهه عاشورا است ، البته عزاداری مردم یزد تا اربعین حسینی استمرار دارد.( معمولا تا سه روز بعداز عاشورا یعنی 13 محرم در مساجد ، حسینیه ها و ... و از آن به بعد تا قبل از اربعین در قالب روضه خوانی در منازل و خانه های امام حسینی ).

چند صباحی است سبک و سیاق نوحه خوانی در یزد روزبروز روند رو به رشدی داشته و هر سال با شور و نشاط بیشتری نسبت به سال قبل اجرا شده است . یکی از بارزترین شخصیتهای تاثیرگذار در این خصوص که به نوعی پایه گذار سبکی خاص در نوحه خوانی یزد بوده است ، مرحوم حسین سعادتمند می باشد که نوحه های ایشان در سطح ملی مورد ارزیابی قرار می گیرد . نظر به اینکه مرحوم سعادتمند در سال جاری در جوار رحمت حق آرام گرفت ، رسانه ملی را برآن داشت ، در ماه  محرم به تجلیل شخصیت ارزشمند و سبک نوحه خوانی ایشان بپردازد تا ضمن اینکه یادو خاطره این عزیز سفرکرده را گرامی داشته  ، اطلاعاتی تحلیلی  نیز در این زمینه به مخاطبان عرضه شود .

گالری تصاویر :نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1