Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

سرما آمد، شلغم را فراموش نکنید

سرما آمد، شلغم را فراموش نکنید


به گزارش باشگاه خبرنگاران

 

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، شلغم از بقولات بسیار قوی و معدنی است که دارای 10درصد مواد قندی است و سرشار از اصلاح مفیدی مانند منیزیم و کلسیم می باشد.

شلغم سلاحی قدرتمند در مقابل سرماخوردگی
شلغم به علت دارابودن ویتامین c فراوان و خاصیت پاک کنندگی می‌تواند برای پیشگیری و درمان انواع سرماخوردگی مفید باشد با مصرف روزانه شلغم در فصل پاییز و زمستان می‌توانید از انواع سرماخوردگی‌ها در امان باشید.

شلغم و کم خونی بدن
به دلیل داشتن ویتامین B1غم در ساختن گلبول های قرمز بسیار مفید است و می‌تواند در درمان کم خونی بسیار موثر باشد.

شلغم و دیابت
شلغم که به عنوان یک انسولین گیاهی نیز معروف است می‌تواند برای افراد دیابتی نیز مفید باشد البته این دسته از افراد بهتر است شلغم را به صورت خام مصرف کنند.

شلغم و پوکی استخوان
شلغم‌ها منبع بسیارمهمی از کلسیم و پتاسیم هستند که برای رشد و سالم نگه داشتن استخوان ها بسیار ضروری هستند و مصرف منظم شلغم آسیب مفاصل را مهار می‌کند و خطر مبتلا شدن به پوکی استخوان را به پایین ترین سطح خود می‌رساند.

پیشگیری از انواع سرطان
شلغم حاوی سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی گیاهی که خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد و با گنجاندن این سبد در رژیم غذایی خود بدن خود را در مقابل انواع سرطان مقاوم کنید.

مفید برای کاهش وزن
شلغم کالری بسیار کمی دارد و از این رو می‌تواند در برنامه های رژیمی کاهش وزن بسیار مفید باشد و به علت وجود فیبر فراوان سوخت و ساز بدن را تنظیم می‌کند.