حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷

سه شبنه گردی دانش آموزان یزدی در بافت تاریخی یزد-بزودی - نمایش محتوای خبر

 

 

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری:


طرح سه شنبه گردی دانش آموزان یزدی در مسیرهای بافت تاریخی برای اولین بار نهم آبان ماه به مناسبت گرامیداشت روز دانش آموز اجرا می شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری:

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان گفت: پس از برنامه ریزی های لازم جهت آشنایی دانش آموزان با جاذبه ها و بناهای  تاریخی شهر جهانی یزد، طرح سه شنبه گردی دانش آموزان یزدی در مسیرهای بافت تاریخی برای اولین بار نهم آبان ماه به مناسبت گرامیداشت روز دانش آموز اجرا می شود.

نصیری افزود: این برنامه که قرار است به صورت هفتگی اجرا شود با هدف آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با آثار و بناهای  تاریخی، آداب و رسوم، صنایع دستی منطقه و همچنین فرهنگ و تمدن بومی شهر اجرا می شود.

وی اعلام کرد:دانش آموزان یزدی با همراهی یکی از راهنمایان گردشگری مجرب از مسیرفرهنگی بافت تاریخی یزد، مدرسه ضیائیه، مسجدجامع، خانه های تاریخی حیران و لاریها، کتابخانه وزیری  بازدید می کنند و در طول مسیر با تولید صنایع دستی استان به صورت زنده در  نیز آشنا می شوند.

این طرح برای اولین بار در کشور اجرا می شود و امید است که به عنوان یک طرح ملی برای آموزش نونهالان در زمینه فرهنگ و تمدن ایران زمین مطرح شود.