جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

سید شهر مومنان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سید شهر مومنان

Loading the player...

صدا و سیمای مرکز یزد گوشه ای از زندگی فقیه فقید آیت الله سيد جواد مدرسي را در قالب مستند « سید شهر مومنان » به تصویر کشیده است .

آيت الله سيد جواد مدرسي در سال 1304 هـ. ش در بيت علم و سيادت در دارالايمان يزد ديده به جهان گشود. خانواده ايشان از ديرباز به هوش و استعداد و علم و اجتهاد مشهور بودند. در محيطي علمي و معنوي رشد کردند و از همان کودکي وجودشان سرشار از ايمان و محبت به اهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السلام) شد. از سنين کودکي و نوجواني استعداد سرشار، حافظه قوي و علاقه وافر به تحصيل و پشتکار او نظرها را به خود جلب مي کرد.

آیت الله مدرسی (ره) از عالمان دینی بودند که نسبت به سرنوشت جامعه اسلامی حساس بودند و از دهها سال قبل، مبارزه با طاغوت را در تمام شئون پیگیری می کردند.
از آغاز نهضت اسلامی در 15 خرداد 1342 به رهبری حضرت امام خمینی (ره)، آیت الله مدرسی از حامیان جدی امام بودند. ایشان در اوج خفقان ستم شاهی که کمترین صدای اعتراضی از یزد به گوش می رسید، با فعالیت های گوناگون سعی داشتند مشعل مبارزه را فروزان نگاه دارند.
آیت الله سیدجواد مدرسی فقیه وارسته و مجاهد خستگی ناپذیر، پس از عمری مجاهدت در راه خدا و تلاش در جهت اعتلای کلمه الله و اجرای احکام نورانی اسلامی و پس از تحمل سالها درد و رنج ناشی از بیماری در 22 آبان 1387 دعوت حق را لبیک گفتند و در جوار امامزاده جعفر (ره) یزد آرمیدند.

تقوا و پارسائي اين چهره‌ منوّر روحاني ، تربیت فرزندان وارسته و خدوم ،خدمات ايشان در ارشاد و هدايت مردم آن سامان و حضور فعال در صحنه‌هاي انقلاب براي نسل جوان روحاني و همه‌ي كساني كه توفيق آشنائي با ايشان را داشتند، درس آموز و فراموش نشدني است.

عوامل تولید این برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : مهدی شاکر

کارگردان :مهدی کارگر شورکی

تدوینگر : ابوالفضل کمالی

تصویربردار : علیرضا دهقان


گالری تصاویر :