رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

سيري در نهج البلاغه - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه « سيري در نهج البلاغه » در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته بعد از اذان ظهر از ساعت 11:55 به مدت 15 دقیقه از رادیو يزد پخش می شود.
Loading the player...

برنامه « سيري در نهج البلاغه » در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته بعد از اذان ظهر از ساعت 11:55 به مدت 15 دقیقه از رادیو يزد پخش می شود.

 

 

نهج‌البلاغه گزیده‌ای از خطبه‌ها، نامه‌ها و سخنان کوتاه علي بن ابي طالب است که شخصی به نام سيد رضي در قرن چهارم هجری قمری براساس ذوق ادبی شخصی خود فراهم آورده است . بررسي موضوعي نكات ومسائل نهج البلاغه/ خطبه ها/ كلمات قصار مولي الموحدين امير المومنين علي (ع) دستمايه برنامه اي شده است كه معاونت صداي مركز يزد باعنوان سيري درنهج البلاغه آن را روي آنتن مي برد .

اين برنامه با ساختار پيامي و با هدف افزايش فرهنگ قناعت و ساده زيستي ، آشنايي عموم مردم با كلام گهر بار حضرت علي ع ، معرفي نهج البلاغه به عنوان منبع معتبر حديث شيعه و آموزش همه ابعاد ديني به معرفي و آموزش نهج البلاغه و شرح و تحليل خطبه هاي حضرت علي (ع) در نهج البلاغه مي پردازد .

حجه الاسلام والمسلمين اخوان سيگاري نيز در اين برنامه با كارشناسي و بررسي اين كتاب راهگشا به عمق مسائل ونكات مهم و خطبه هاي ارزشمند در نهج البلاغه مي پردازد .

تاریخ تولید: 1393/8/1

تهیه کننده و صدابردار: علي دهقاني زاده

كارشناس : حجه الاسلام والمسلمين اخوان سيگاري