رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

سپهر دانش - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه سپهر دانش شنبه و یکشنبه از ساعت 11:40 به مدت 20 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود. این برنامه با صفحات علمی، آخرین تحولات استان در این عرصه ها را به اطلاع شنوندگان خود می رساند .
Loading the player...

برنامه سپهر دانش شنبه و یکشنبه از ساعت 11:40 به مدت 20 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود. این برنامه با صفحات علمی، آخرین تحولات استان در این عرصه ها را به اطلاع شنوندگان خود می رساند .

تفکیک علم از غیر علم یا به عبارتی آنچه که بعنوان شبه علم شناخته می شود، سرفصلی فوق العاده با اهمیت در « فلسفه علم» است. علم در فرهنگ ما در قبال معانی متفاوتی چون آگاهی، ادراک، شناخت، فهم و معرفت به کار می رود، و به دلیل وجود معانی مختلف ، ابهاماتی نیز در فهم این واژه وجود دارد. "علم" از واژه لاتین (science) مشتق شده است. علم در معنای اصطلاحی روشی است نظام مند درباره نگرش انسان به طبیعت که با روش های معین بدست می آید و هدف آن برقراری رابطه ثابت بین پدیدارهاست.

معرفي علوم و نخبگان علمي ، انعكاس سمينارهاي علمي در حال برگزاري در استان و ... يكي از راههايي است كه ميتواند باعث اميد و اگاهي و اعتماد سازي در جامعه شود. برنامه سپهر دانش بعنوان محملي براي انعكاس رويدادهاي علمي استان در صداي مركز يزد توليد شده است .

تهیه گزارش از نخبگان، تازه ترین خبرهای علمی استان و کشور و جهان، معرفی یک سایت، گفتگو با کارشناس درباره موضوع برنامه، آیتم های برنامه سپهر دانش را تشکیل می دهد.همچنین مطالب علمی در قالب متن توسط گوینده بیان می شود.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : آرزو تقدیسی

گوينده :  ناهید فرجی

نويسنده : آرزو تقدیسی

گزارشگر :  مژگان سازنده

صدابردار : جمال فلاحجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با عرض سلام تقاضا دارم برنامه رادیویی سپهر دانش... محمد ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ ۱۸:۵۴

محمد
با عرض سلام
تقاضا دارم برنامه رادیویی سپهر دانش روز سه شنبه 15/10/94 رو به آرشیو برنامه اضافه کنید. با سپاس از برنامه های خوبتون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ ۱۸:۵۴