رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

شايستگان - نمایش محتوای صدا

 

 


«لغت نخبگان به معنای بزرگان، صاحبان فکر، شخصیت و تواناییهای وسیع فکری و سازماندهی می باشد. نخبگان به دو گروه کلی تقسیم می شوند: نخبگان فکری و نخبگان ابزاری، نخبگان ابزاری صاحب قدرت سیاسی و اقتصادی هستند و نخبگان فکری افرادی هستند که اندیشه، فکر، روشهای بهینه، تئوری، آینده نگری و دوراندیشی تولید می کنند. اینان روشهای عقلایی تحقق اهداف را مشخص می کنند. البته نخبه ابزاری می تواند در عرصه سیاست و یا نظام اقتصادی، از تواناییهای فکری نیز برخوردار باشد.» برنامه شايستگان هر هفته ميزبان شايستگان است و به اختراع افراد مخترع مي پردازد. اين برنامه با ساختار پيامي و گروه جوان با موضوع فرهنگي - اجتماعي  - هدف اطلاعاتي آموزشي توليد و پخش مي شود .  به منظور تحقق بخشيدن به تأكيد مقام معظم رهبري در " استفاده صحيح و مناسب از ظرفيت‌هاي علمي نخبگان در راستاي توسعة همه جانبة كشور» و براي حل مشكلات اساسي و بزرگ پيش روي كشور، ايشان از نخبه علمي انتظار دارند كه همانند سرباز در ميدان پرورش، پيشرفت و توليد علم كار كند و از انجا كه رسانه ها باید به طور جدی به معرفی نخبگان علمی و اجتماعی و سیاسی بپردازند لذا برنامه شايستگان اين امر خطير را بر عهده گرفته است و با معرفي نخبگان در عرصه اختراعات گامي را در اين جهت برداشته است.در اين برنامه با هدف افزايش خودباوري فردي و اجتماعي به گفتگو با مخترعان ، مبتكران و شايستگان جامعه مي پردازد . عوامل برنامه : تهيه كننده : آقاي اميري گوينده  : آقاي درستكار صدابردار: صدابرداران توليد برنامه شايستگان روزهای يكشنبه هر هفته از ساعت 11:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش مي شود .
Loading the player...
شايستگان

«لغت نخبگان به معنای بزرگان، صاحبان فکر، شخصیت و تواناییهای وسیع فکری و سازماندهی می باشد.

نخبگان به دو گروه کلی تقسیم می شوند: نخبگان فکری و نخبگان ابزاری، نخبگان ابزاری صاحب قدرت سیاسی و اقتصادی هستند و نخبگان فکری افرادی هستند که اندیشه، فکر، روشهای بهینه، تئوری، آینده نگری و دوراندیشی تولید می کنند. اینان روشهای عقلایی تحقق اهداف را مشخص می کنند. البته نخبه ابزاری می تواند در عرصه سیاست و یا نظام اقتصادی، از تواناییهای فکری نیز برخوردار باشد.»


برنامه شايستگان هر هفته ميزبان شايستگان است و به اختراع افراد مخترع مي پردازد. اين برنامه با ساختار پيامي و گروه جوان با موضوع فرهنگي - اجتماعي  - هدف اطلاعاتي آموزشي توليد و پخش مي شود . 

به منظور تحقق بخشيدن به تأكيد مقام معظم رهبري در" استفاده صحيح و مناسب از ظرفيت‌هاي علمي نخبگان در راستاي توسعة همه جانبة كشور» و براي حل مشكلات اساسي و بزرگ پيش روي كشور، ايشان از نخبه علمي انتظار دارند كه همانند سرباز در ميدان پرورش، پيشرفت و توليد علم كار كند و از انجا كه رسانه ها باید به طور جدی به معرفی نخبگان علمی و اجتماعی و سیاسی بپردازند لذا برنامه شايستگان اين امر خطير را بر عهده گرفته است و با معرفي نخبگان در عرصه اختراعات گامي را در اين جهت برداشته است.در اين برنامه با هدف افزايش خودباوري فردي و اجتماعي به گفتگو با مخترعان ، مبتكران و شايستگان جامعه مي پردازد .

عوامل برنامه :

تهيه كننده : آقاي اميري

گوينده  : آقاي درستكار

صدابردار: صدابرداران توليد

برنامه شايستگان روزهای يكشنبه هر هفته از ساعت 11:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش مي شود .