رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

شتر مرغ - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شتر مرغ

Loading the player...

صنعت پرورش شتر مرغ چند سالي است كه در كل كشور از رونق بسيار بالايي برخوردار شده است . اين حيوان از جهات مختلف مورد توجه است . از گوشت آن كه  سرشار از پروتئين است در سبد غذايي خانواده ها استفاده مي شود . از تخم شترمرغ نيز بعنوان يك غذا استفاده مي شود . از پوست تخم آن در تزئينات استفاده مي كنند . از پوست خود حيوان براي تهيه چرم استفاده مي شود كه از جمله بهترين و بادوام ترين چرمهاي جهان است . بنابراين پرورش اين حيوان در صورتيكه در صورتيكه مطابق استانداردهاي علمي و تجربي باشد مي تواند صرفه اقتصادي بالايي در برداشته باشد استان يزد نيز به دليل شرايط جوي خاص مكان مناسبي براي پرورش اين حيوان است و مزارع متعددي در شهرهاي مهريز ، تفت ، بافق ، يزد و ... وجود دارد كه سالانه بخش قابل توجهي از سهم توليد محصولات اصلي و جنبي اين حيوان را در كل كشور بخود اختصاص مي دهد .

همين امر رسانه استاني را نسبت به توليد برنامه مستند ويژه شتر مرغ ترغيب كرد . اين برنامه با رويكرد بومي به مدت 20 دقيقه توليد شده است .

عوامل و دست اندركاران توليد برنامه عبارتند از :

تهيه كننده و محقق : سيد محسن شمس الديني

كارگردان : محسن عباسي

نويسنده : فاطمه دانايي

تصويربردار : ابوالفضل دهقانيزاده

مونتور: سيد علي كمال الديني

نريتور : فاطمه زارع


گالري تصاوير :


 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1