سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

شکوفه ها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شکوفه ها

عوامل برنامه
تهیه کننده: محمد رضا طائفی
کارگردان: محسن غلام زاده
مجری: محمد بینایی – محسن جواهریان
صدابردار: اکبر فتوحی
تصویربرداران: فرهاد چراغی- حمید محمدی – سید هاشم حسینی پور

اولین جایی که کودک اجتماعی شدن را می آموزد خانواده است. ولی توان خانواده برای پاسخ گویی به این نیاز بزرگ ناچیز است. گرچه مدرسه در کنار خانواده تا اندازه ای خانواده را در این راه یاری می کند، ولی به دلیل آنکه نیاز کودک فراتر از این حد است، باز هم این کمبود به وضوح مشهود است; ولی تلویزیون به خاطر برنامه های فراگیر و متنوّع، بهترین وسیله ای است که می تواند این نیاز کودک را برطرف کند; زیرا تلویزیون واسطه ای فراگیر است که در دسترس همه کودکان قرار دارد.
کودکان از طریق تلویزیون، درباره خود، زندگی خود، چگونگی رفتار در شرایط گوناگون، و چگونگی برخورد با مشکلات خانوادگی و شخصی، چیزهای زیادی می آموزند و این اجتماعی شدن از طریق تلویزیون با توجه به ویژگی های تلویزیون و کودک، از هر چیزی نافذتر است. بنابراین، از طریق تجربه کردن روش نمادینی که رسانه های گوناگون را از یکدیگر متمایز می کند، کودکان این امکان را به دست می آورند تا آن دسته از مهارت های لازم فکری را کسب کنند که موجب می شود با تأثیر بیشتری از طریق آن رسانه ها یاد بگیرند. یادگیری از طریق رسانه ها، بستگی به پرورش کافی رفتارهای مربوط به مهارت های کلی و نیز مهارت هایی دارد که برای استفاده از رسانه ای خاص به شکل ویژه موردنیاز است. گروه کودک شبکه تابان سعی نموده است برای رسیدن به این اهداف و جذب مخاطب کودک و نوجوان  برنامه سازی نماید.

تولید سیمای شبکه تابان سری جدید برنامه کودک و نوجوان را تحت عنوان شکوفه های تابان درسه ماهه دوم تهیه تولید کرده است.
شکوفه های تابان  شنبه، دوشنبه و چهارشنبه و باز پخش آن روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه ساعت 16 به مدت 30 دقیقه از شبکه یزد پخش می شود.

سال تولید: 1399