جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

صدا و سیمای مرکز یزد

صدا و سیمای مرکز یزد


جلسه هماهنگی پخش رسانه ای عزاداریهای محرم در صدا و سیما برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای یزد : جلسه هماهنگی پخش رسانه ای عزاداریهای محرم با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی ، مدیر کل صدا و سیما و جمعی از مسئولین هیات مذهبی و نماینده دفتر امام جمعه یزد بمنظور تبادل نظر در خصوص پخش رسانه ای عزاداری در ایام محرم درصدا و سیما برگزار شد .

در این جلسه هر یک از مدعوین نظرات و دیدگاه های خود را با توجه بهاینکه همه هیات های مذهبی استان در یک نظر مشترک وبا توجه به شرایط بیماری کرونا و حفظ سلامت عزاداران مراسم عزاداری امسال مثل سالهای گذشته برگزار نخواهد شد و بعضی از هیات ها فقط در حد چند نفر روضه خوانی در تکایا و مساجد خواهند داشت .

سپس حجت الاسلام والمسلمین نجیمی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به اینکه باید منتظر دستورالعمل ستاد کرونای استان باشیم گغت پیشنهاد می دهم کرسی های آزاد اندیشی. ترویج فرهنگ مطالعه مرتبط با محرم با محوریت فرهنگ عاشورایی در شبکه یزد به روی آنتن برود.

دکتر پهلوانیان نیز ضمن قدردانی از حضور مدعوین و اهتمام به مسئله سلامت جامعه و اهمیت زنده نگاه داشتن فرهنگ عاشورایی گفت : با توجه به مسائل پیش آمده و برای حفظ سلامت عزاداران امسال پخش زنده عزاداریها را نخواهیم داشت .

وی گفت : مستند هایی در صدا و سیما تهیه شده که بعضی از آنها برای اولین بار است که پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیما با بیان اینکه با توجه به شناختی که از ذائقه مخاطبین داریم باید برنامه ریزی کنیم و پخش عزاداریها را چه به صورت آرشیوی و سخنرانی در ساعات متناسب پخش کنیم .

در ادامه ترحمی معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد با تشکر از وجود فرهنگ متعالی و درک بالای هیات های مذهبی در خصوص حفظ سلامت عزاداران و رعایت دستورالعمل های ستاد ملی کرونا گفت : باید در بهبود سلامتی مردم و مسلمین قدم برداریم و با توجه به اینکه یزد حسینیه ایران است هم ایران به دارالعباده نگاه خواهند کرد که چگونه با رعایت پروتکل های بهداشتی فرهنگ عاشورایی در استان زنده نگاه داشته می شود.