جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

طلوع تازه - نمایش محتوای صدا

 

 


طلوع تازه، به بررسی مشکلات و آسیب های خانوادگی با حضور کارشناسان مجرب می پردازد .این برنامه روزهای جمعه رأس ساعت 16:15 به مدت 45 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود.

تهيه كننده : راضیه دهقانی زاده

گويندگان :  ظهیرالدین فاریابی

نويسنده : راضیه دهقانی زاده

صدابردار : جمال فلاح

طلوع تازه، به بررسی مشکلات و آسیب های خانوادگی با حضور کارشناسان مجرب می پردازد .این برنامه روزهای جمعه رأس ساعت 16:15 به مدت 45 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود.

خانواده به عنوان اولین کانونی که فرد در آن قرار می‌گیرد دارای اهمیت شایانی است. اولین تأثیرات محیطی که فرد دریافت می‌کند از محیط خانواده است و حتی تأثیرپذیری فرد از سایر محیط ها می‌تواند نشأت گرفته از همین محیط خانواده باشد. خانواده پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت انسان است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده ، اخلاق ، سلامت و عملکرد فرد در آینده نقش بزرگی بر عهده دارد.عواملی چون شخصیت والدین ، سلامت روانی و جسمانی آنها ، شیوه‌های تربیتی اعمال شده در داخل خانواده ، شغل و تحصیلات والدین به وضعیت اقتصادی و فرهنگی خانواده ، محل سکونت خانواده ، حجم و جمعیت خانواده ، روابط اجتماعی خانواده و بی‌نهایت متغیر دیگر در خانواده وجود دارند، شخصیت فرزند ، سلامت روانی و جسمانی او ، آینده شغلی ، تحصیلی ، اقتصادی ، سازگاری اجتماعی و فرهنگی ، تشکیل خانواده او و غیره را تحت تاثیر قرار می‌دهند. آسیب شناسی خانواده  » به منظور دست یافتن به راهبردهای پیشگیری ، یکی از مهمترین ضروریات آموزش خانواده است، چون بدون شناخت علل و عوامل ، دستیابی به راه های درمان و اصلاح امکان پذیر نخواهد بود. بدیهی است ریشه اکثر ناهنجاری های رفتاری ، عاطفی، اجتماعی و اخلاقی افراد یک جامعه ، از خانواده بحرانی سرچشمه می گیرد.

از همین رو رادیو یزد با تهیه برنامه طلوع تازه، گامی مهم و اساسی در شناخت علل و عوامل شکل گیری مشکلات خانوادگی و اجتماعی و  ارائه روش های پیشگیری مورد نظر،  برداشته است.

طلوع تازه با دعوت از کارشناس مجرب و آگاه و طرح مصداق های عینی و واقعی از مشکلات و آسیب های اجتماعی ، دیدگاه مخاطبان خود را نسبت به خطرات احتمالی باز می کند و آن ها را نسبت به آسیب ها آگاه می سازد .از طرفی با آگاهی بخشی و شفاف سازی در این زمینه، به مخاطب کمک می کند راه را از بیراهه بشناسد .

در این برنامه یک داستان و روایت واقعی، گاه از زبان خود فرد و گاهی از زبان یک راوی بیان می شود و سپس کارشناس برنامه، مسئله مطرح شده را تبیین و علل مشکل را ریشه یابی می کند و مطالبی را برای راهنمایی و کمک به کسانی که دچار مشکل مشابه هستند بیان می کند .

سال تولید: 1396