سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

عصر جوانی - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه عصر جوانی، برنامه ایست ویژه جوانان با هدف ارائه دانش و اطلاعات به مخاطب جوان و بخش های مختلف متناسب با ظرفیت و سن آنان که روزهای شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 17:20 به مدت 40 دقيقه به صورت زنده از رادیو يزد پخش مي شود.

تهيه كننده : فاطمه دانایی

گويندگان :  محمد میروکیلی – محبوبه زارعیان

نويسنده : مریم جعفرنیا

گزارشگر : مژگان سازنده

صدابردار : محمد حکیمی

برنامه عصر جوانی، برنامه ایست ویژه جوانان با هدف ارائه دانش و اطلاعات به مخاطب جوان و بخش های مختلف متناسب با ظرفیت و سن آنان که روزهای شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 17:20 به مدت 40 دقيقه به صورت زنده از رادیو يزد پخش مي شود.

الگوی مصرف، الگوی پوشش و بسیاری از الگوهای رفتاری، الگوهایی برگرفته از رسانه است یا حداقل رسانه ها در آن نقش مهمی دارند.البته در هیچ یک از این موارد نمی توان رسانه را به عنوان علت منحصر به فرد قلمداد کرد زیرا عوامل اجتماعی متعددی در پیدایش این امور دخالت دارند. اما در هر حال باید بپذیریم رسانه ها ابزار قدرتمند فرهنگ سازی و ترویج الگوهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هستند.

همانطور که می دانیم جامعه ما جامعه ای جوان است و به طور طبیعی نیازهای رسانه ای عمده کشور می باید در ارتباط با این گروه سنی تعریف شود.وجود ویژگی های خاص این مقطع سنی باعث می شود تا هنگام بحث پیرامون موضوع جوان و رسانه ویژگی هایی چون: هویت یابی حقیقت جویی پرسشگری و دین باوری و مشارکت جویی را در مقیاس کلان مدنظر قرار دهیم.بنابراین تاثیر رسانه های جمعی و از جمله رادیو بر مخاطبان به خصوص جوانان غیر قابل انکار است.

رادیوی مرکز یزد برنامه عصر جوانی را با هدف ارائه دانش و اطلاعات به مخاطب جوان تهیه کرده و بخش های مختلف برنامه را با احساس متناسب با ظرفیت و سن مخاطب در آمیخته تا به مذاق جوانان سازگار بوده، سبب ایجاد باورهای نو و جدید بشود.

برنامه عصر جوانی را می توانید با بخش های زیر دنبال کنید:

بخش گزارش، سوالاتی درباره موضوع برنامه از جوانان پرسیده می شود.

آقای صدا : در این بخش ، یکی از خوانندگان کشوری یا استانی میهمان برنامه خواهد بود که از طریق ارتباط تلفنی با او گفتگو می شود .

سایز : در این بخش یک کارشناس تغذیه درباره تناسب اندام و ... نکاتی را بیان می کند .

ترفند : یک کارشناس IT نکاتی را درباره کار با کامپیوتر و نرم افزارها و اپلیکیشن ها مختلف و ... بیان می کند .

یک تجربه : در این بخش با یکی از جوانان نخبه و موفق استان مصاحبه می شود .

پا تو کفش ورزش : در این بخش به خبرها و حواشی ورزش کشور و استان پرداخته می شود .

عاشقانه : کارشناس برنامه به سوالات جوانان در زمینه ارتباط های عاطفی با همسر و مشکلاتی که در این زمینه دارند پاسخ می دهد .

شیک و پیک : در این بخش نکاتی درباره خوش پوش بودن و چگونگی ست کردن لباس و کفش و ... بیان می شود .

عالمانه : در این بخش کارشناس درباره موضوع برنامه صحبت می کند .

 صدای دیدنی : در این آیتم ، موسیقی ها و ترانه های خاطره انگیز از قبیل موسیقی کارتون ها، سریال ها و ... پخش می شود.

فوت و فن : در این بخش کارشناس کارآفرینی، درباره فوت و فن های پیدا کردن کار، نحوه مصاحبه کردن شغلی، نحوه تهیه رزومه کاری و ... نکاتی را بیان می کند .

خواندن پیامک ها و پخش تلفن های مخاطبین درباره موضوع برنامه نیز از بخش های دیگر برنامه است و در فواصل مختلف، موسیقی های شاد و پرانرژی با کلام و بی کلام متناسب با فضای برنامه پخش می شود. 

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام خدمت همه همکاران عزیزم در این برنامه عالی و... مینا ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ ۱۴:۱۸
تشکرمی کنم ازبرنامه عصر جواني رادیو یزد/ این... Shadi ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۱:۴۶

مینا
سلام خدمت همه همکاران عزیزم در این برنامه عالی و درجه یک.. برنامتون واقعا جای کار داره... من الان در حال حاظر دارم برای رادیو جوان و رادیو صبا و شبکه یک ایتم سازی میکنم اما دوست دارم که برای شهرم هم کار انجام بدم و چون برنامتون رو جذاب دیدم.. خواستم اگر مایل باشید در بخش ایتم سازی. نویسندگی و ادیت و گویندگی در کنارتون باشم... 09228043457
مدیر سایت: با سلام شما می توانید با شماره 03538221030 برای همکاری تماس حاصل بفرمایید
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ ۱۴:۱۸
Shadi
تشکرمی کنم ازبرنامه عصر جواني رادیو یزد/ این برنامه خیلی عالی هست و درخواست دارم ازموسیقی و ترانه های سنتی هم در بين برنامه تون استفاده کنید.
مدیر سایت: پیشنهاد شما به عوامل برنامه ارجاع شد.با تشکر
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۱:۴۶