سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

عصر جوانی - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه عصر جوونی به تهیه کنندگی ونویسندگی وافی شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:15 الی 18 به مدت 40دقیقه بطور زنده از رادیو یزد پخش می شود.

تهیه کننده: نسرین وافی
گوینده: ناهید فرجی
گزارشگر: مژگان سازنده
نویسنده: ناهید فرجی

عصر جوونی را از رادیو یزد بشنوید
برنامه عصر جوانی، برنامه ایست ویژه جوانان با هدف ارائه دانش و اطلاعات به مخاطب جوان و بخش های مختلف متناسب با ظرفیت و سن آنان که روزهای شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت ۱۷:۱۵ به مدت ۴۵ دقیقه به صورت زنده از صدای مرکز یزد پخش می شود.
الگوی مصرف، الگوی پوشش و بسیاری از الگوهای رفتاری، الگوهایی برگرفته از رسانه است یا حداقل رسانه ها در آن نقش مهمی دارند.البته در هیچ یک از این موارد نمی توان رسانه را به عنوان علت منحصر به فرد قلمداد کرد زیرا عوامل اجتماعی متعددی در پیدایش این امور دخالت دارند. اما در هر حال باید بپذیریم رسانه ها ابزار قدرتمند فرهنگ سازی و ترویج الگوهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هستند.
همانطور که می دانیم جامعه ما جامعه ای جوان است و به طور طبیعی نیازهای رسانه ای عمده کشور می باید در ارتباط با این گروه سنی تعریف شود.وجود ویژگی های خاص این مقطع سنی باعث می شود تا هنگام بحث پیرامون موضوع جوان و رسانه ویژگی هایی چون: هویت یابی حقیقت جویی پرسشگری و دین باوری و مشارکت جویی را در مقیاس کلان مدنظر قرار دهیم.بنابراین تاثیر رسانه های جمعی و از جمله رادیو بر مخاطبان به خصوص جوانان غیر قابل انکار است.
رادیوی مرکز یزد برنامه عصر جوانی را با هدف ارائه دانش و اطلاعات به مخاطب جوان تهیه کرده و بخش های مختلف برنامه را با احساس متناسب با ظرفیت و سن مخاطب در آمیخته تا به مذاق جوانان سازگار بوده، سبب ایجاد باورهای نو و جدید بشود.
برنامه عصر جوانی را می توانید با بخش های زیر دنبال کنید:
بخش گزارش، سوالاتی درباره موضوع برنامه از جوانان پرسیده می شود.
جوانان پویا : جوانان موفق استان یزد، از شیوه فعالیت و رمز موفقیت شان می گویند .
جوانان نخبه : با جوانان نخبه استان یزد، به صورت حضوری گفتگو و به مخاطبان معرفی می شوند .
روی خط فن آوری : یک کارشناس IT تازه ترین خبرهای این حوزه را بیان می کند.
خبرهای ورزشی به آخرین حواشی و رخدادهای ورزشی استان ،کشور و جهان می پردازد.
شنیدنی هایی از ایران و جهان و استان یزد بخش دیگر برنامه است.
در بخش هوای تازه می توانید اصول موفقیت و راه های رسیدن به آن را بشنوید.
غیر منتظره نام بخشی است که در برنامه آخر هفته با یکی از مخاطبان برنامه که از طریق تلفن یا پیامک با برنامه ارتباط داشته است تماس تلفنی برقرار و با او درباره برنامه های رادیو یزد و ... گفتگو می شود.
خواندن پیامک ها و پخش تلفن های مخاطبین درباره موضوع برنامه نیز از بخش های دیگر برنامه است و در فواصل مختلف، موسیقی های شاد و پرانرژی با کلام و بی کلام متناسب با فضای برنامه پخش می شود.

برنامه عصر جوونی به تهیه کنندگی ونویسندگی نسرین وافی و گویندگی ناهید فرجی و گزارشگری مژگان سازنده شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:15 الی 18 به مدت 40دقیقه بطور زنده از رادیو یزد پخش می شود.
 

سال تولید: 1399