رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

عيد بندگي - نمایش محتوای صدا

 

 


عيد فطر عيد بشارت و سعادت است . در اين روز همه مومنين به هم تبريك عيد گفته و آرزوي قبولي طاعات و عبادات براي هم دارند . ماه ناب عاشقی، ماه مهربانی ها بار سفر بست و روزه داران را در تمنای آمدن دوباره اش گذاشت، بارالها! عید بندگی رسید اما میهمانانت را در میهمانی دنیا رها مکن.... آهسته آهسته طنین گام های رفتنش می آید، او می رود و نگاههای ملتمسانه ما را تا رمضانی دیگر چشم انتظار می گذارد.حالادیگر ما مانده ایم و حسرت آمدن دوباره تو.... خداحافظ لحظه های ناب درد و دل های خسته، خداحافظ عطش های ثانیه های افطار...خداحافظ عطر سحرهای مهربانی... چه سحرها که به دور از تمام تعلقات دنیوی به آستانت آمدیم، چه لحظه هایی که با تمام ناخالصی ها مخلصانه صدایت کردیم و تو چقدر رئوف و بخشنده صدایمان را شنیدی، آخر تو میزبان بودی ما میهمان و چقدر به حرمت میهمان بودنمان نگاهمان کردی حالا در کنار عبور از این دقایق دلتنگ نگاهت شده ایم... با وداعی تلخ ماه ناب عاشقی، ماه مهربانی ها بار سفر بست و دلخستگان را در تمنای آمدن دوباره اش گذاشت، اما به حرمت میزبانی مهربانانه ات از تو می خواهم فراموشمان نکنی.. در این میان عید فطر به عنوان نقطه اختتام آزمایش یک ماهه بندگی، برای مسلمانان از ارج و قرب خاصی برخوردار است چرا که این روز، روز عید و سرور رهایی از بندهای شیطان است که بزرگ ترین مانع در راه نیل انسان به کمال و سعادت است. عید فطر در جای جای جهان اسلام جزء پر شور ترین اعیاد اسلامی است و مسلمین سعی می کنند به بهترین نحو آن را برگزار کنند. عید فطر روزى است كه مسلمانان بعد از يك ماه روزه‌دارى و عبادت و توجّه و تذّكر، با دلهايى كه براى جلب رحمت و نورانيّت الهى آماده شده است، با اقامه‌ى نماز و اجتماعات گوناگون، گرد هم جمع مى‌شوند. عيد بندگي ويژه برنامه عيد سعيد فطر به صورت زنده و مستقيم از صداي مركز يزد پخش شد . در صبح زيباي عيد فطر همه آماده مي شوند تا در نماز عيد شركت كنند . آيتم هاي اين برنامه : گزارش كه گزارشگر برنامه در محل برگزاري نماز عيد حضور دارد و  آمادگي مردم  را براي نماز به اطلاع مخاطبان مي رساند و لحظه به لحظه حضور مردم را گزارش مي كند و همچنين با كساني كه آنجا حضور دارند صحبت مي كند . تلفن - پيامك - سرودهاي شاد و زيبا -  سخنان رهبري در خصوص عيد سعيد فطر پخش مي شود . پيامك هاي مخاطبان عزيز برنامه را كه شادباش گفتند پخش مي شود . بخش كارشناسي كه از طريق ارتباط با كارشناس محترم برنامه اعمال خاص روز عيد فطر براي شنوندگان بيان مي شود . برنامه عيد بندگي با موضوع معارفي و مخاطب عام و با هدف ارشادي تربيتي از صداي مركز يزد پخش شد . اين برنامه به مناسبت عيد سعيد فطر توليد شده و در اين برنامه در خصوص  مراسم نماز عيد فطر اطلاع رساني شده و چگونگي برگزاري نماز و مكان برگزاري در شهرستانها  به اطلاع عموم رسيده است  . كارشناس برنامه هم در خصوص اهميت عيد فطر و زكات فطره صحبت كرده است  . عوامل برنامه روز بيداري : تهيه كننده : آقاي طلايي دستيار برنامه : آقاي امتحاني گوينده : خانم دهقان پور گزارشگر : آقاي آقايي و يژه برنامه عيد بندگي به مناسبت عيد سعيد فطر روز يكشنبه به مدت 2 ساعت از ساعت 6:30 دقيقه صبح تا 8:30 از صداي مركز يزد پخش شد .
Loading the player...

عيد فطر عيد بشارت و سعادت است . در اين روز همه مومنين به هم تبريك عيد گفته و آرزوي قبولي طاعات و عبادات براي هم دارند . ماه ناب عاشقی، ماه مهربانی ها بار سفر بست و روزه داران را در تمنای آمدن دوباره اش گذاشت، بارالها! عید بندگی رسید اما میهمانانت را در میهمانی دنیا رها مکن....

آهسته آهسته طنین گام های رفتنش می آید، او می رود و نگاههای ملتمسانه ما را تا رمضانی دیگر چشم انتظار می گذارد.حالادیگر ما مانده ایم و حسرت آمدن دوباره تو....

خداحافظ لحظه های ناب درد و دل های خسته، خداحافظ عطش های ثانیه های افطار...خداحافظ عطر سحرهای مهربانی...

چه سحرها که به دور از تمام تعلقات دنیوی به آستانت آمدیم، چه لحظه هایی که با تمام ناخالصی ها مخلصانه صدایت کردیم و تو چقدر رئوف و بخشنده صدایمان را شنیدی، آخر تو میزبان بودی ما میهمان و چقدر به حرمت میهمان بودنمان نگاهمان کردی حالا در کنار عبور از این دقایق دلتنگ نگاهت شده ایم...

با وداعی تلخ ماه ناب عاشقی، ماه مهربانی ها بار سفر بست و دلخستگان را در تمنای آمدن دوباره اش گذاشت، اما به حرمت میزبانی مهربانانه ات از تو می خواهم فراموشمان نکنی..

در این میان عید فطر به عنوان نقطه اختتام آزمایش یک ماهه بندگی، برای مسلمانان از ارج و قرب خاصی برخوردار است چرا که این روز، روز عید و سرور رهایی از بندهای شیطان است که بزرگ ترین مانع در راه نیل انسان به کمال و سعادت است.
عید فطر در جای جای جهان اسلام جزء پر شور ترین اعیاد اسلامی است و مسلمین سعی می کنند به بهترین نحو آن را برگزار کنند. عید فطر روزى است كه مسلمانان بعد از يك ماه روزه‌دارى و عبادت و توجّه و تذّكر، با دلهايى كه براى جلب رحمت و نورانيّت الهى آماده شده است، با اقامه‌ى نماز و اجتماعات گوناگون، گرد هم جمع مى‌شوند.

عيد بندگي ويژه برنامه عيد سعيد فطر به صورت زنده و مستقيم از صداي مركز يزد پخش شد . در صبح زيباي عيد فطر همه آماده مي شوند تا در نماز عيد شركت كنند .

آيتم هاي اين برنامه : گزارش كه گزارشگر برنامه در محل برگزاري نماز عيد حضور دارد و  آمادگي مردم  را براي نماز به اطلاع مخاطبان مي رساند و لحظه به لحظه حضور مردم را گزارش مي كند و همچنين با كساني كه آنجا حضور دارند صحبت مي كند . تلفن - پيامك - سرودهاي شاد و زيبا -  سخنان رهبري در خصوص عيد سعيد فطر پخش مي شود . پيامك هاي مخاطبان عزيز برنامه را كه شادباش گفتند پخش مي شود . بخش كارشناسي كه از طريق ارتباط با كارشناس محترم برنامه اعمال خاص روز عيد فطر براي شنوندگان بيان مي شود .

برنامه عيد بندگي با موضوع معارفي و مخاطب عام و با هدف ارشادي تربيتي از صداي مركز يزد پخش شد .

اين برنامه به مناسبت عيد سعيد فطر توليد شده و در اين برنامه در خصوص  مراسم نماز عيد فطر اطلاع رساني شده و چگونگي برگزاري نماز و مكان برگزاري در شهرستانها  به اطلاع عموم رسيده است  . كارشناس برنامه هم در خصوص اهميت عيد فطر و زكات فطره صحبت كرده است  .

عوامل برنامه روز بيداري :

تهيه كننده : آقاي طلايي

دستيار برنامه : آقاي امتحاني

گوينده : خانم دهقان پور

گزارشگر : آقاي آقايي


ويژه برنامه عيد بندگي به مناسبت عيد سعيد فطر روز يكشنبه به مدت 2 ساعت از ساعت 6:30 دقيقه صبح تا 8:30 از صداي مركز يزد پخش شد .